Czy można zatrzymać wypadanie włosów u mężczyzn?

Nadmierne wypadanie włosów, którego efektem jest niejednokrotnie łysienie, to problem, który dotyka coraz większą grupę mężczyzn. Dzięki dermokosmetykom nowej generacji proces ten można skutecznie powstrzymać, minimalizując wypadanie włosów poprzez jednoczesne oddziaływanie na poziomie cebulki włosa, skóry głowy i włókna włosa.
vichy-wlosy.jpg

Wypadanie włosów u mężczyzn

Proces wypadania włosów jest procesem naturalnym, pod warunkiem, że dziennie wypada nie więcej niż 100 włosów. Każdy włos przechodzi przez trzy fazy wzrostu, które następują po sobie, a cały cykl wzrostu włosa od jego wytworzenia aż po wypadnięcie trwa około 6 lat. Po tym czasie włos wypada, a cebulka włosowa wchodzi w fazę uśpienia, aby po pewnym czasie ponownie rozpocząć wytwarzanie nowych włosów. Zdarza się jednak, że po wypadnięciu włosa cebulka pozostaje w fazie uśpienia przez dłuższy okres. Wówczas wypadanie włosów w krótkim czasie prowadzi do widocznego przerzedzenia włosów. Na stan włosów, wliczając w to także nadmierne wypadanie włosów, wpływają różne czynniki: dieta, tryb życia, zmiany hormonalne, przebyte choroby, uwarunkowania genetyczne. Łysienie u mężczyzn bardzo często jest dziedziczone. Może to oznaczać, że w określonym wieku, zwykle po 50. roku życia, włosy będą wypadać bardziej intensywnie prowadząc stopniowo do łysienia. Bardzo istotne jest więc aby zacząć przeciwdziałać wypadaniu włosów na jego wczesnym etapie.

Jak ograniczyć wypadanie włosów

Łysieniu u mężczyzn sprzyja testosteron, a dokładniej jego bardzo agresywna postać dihydrotestosteron (DHT), który powoduje nadmierne kurczenie mieszków włosowych. Włosy nie są odpowiednio umocowane w mieszkach włosowych, co w konsekwencji prowadzi do ich wypadania. W badaniach klinicznych udowodniono, że włosy na skutek zwłóknienia otoczki kolagenowej wokół włosa są słabiej przytwierdzone, przez co łatwiej wypadają. Dlatego w kuracji Vichy Dercos Aminexil, która powstrzymuje proces wypadania włosów, wykorzystano cząsteczkę Aminexil. Ten innowacyjny składnik aktywny zapobiega sztywnieniu otoczki kolagenowej wokół korzenia, aby przytwierdzić włos w skórze. Drugim składnikiem aktywnym preparatu jest molekuła SP94, która ma za zadanie odbudować łodygę włosa. Dodatkowo formuła wzbogacona jest o Argininę, odpowiedzialną za pobudzenie mikrokrążenia w skórze głowy, dzięki czemu do cebulek włosa dociera więcej składników odżywczych. Skuteczność preparatu Vichy Dercos Aminexil jest potwierdzona w badaniach klinicznych: -72% wypadających włosów w 90 dni.

Vichy Dercos Aminexil jest preparatem do stosowania miejscowego na skórę głowy. Preparat występuje w postaci ampułek. Produkt ma przyjemną, nieklejącą się konsustencję. Kuracja intensywna stosowanie 1 ampułki dziennie przez okres 3 miesięcy. Przy kuracji intensywnej zaleca się stosowanie 1 ampułki dziennie przez okres 3 miesięcy. W przypadku kuracji podtrzymującej zalecane jest stosowanie 3 ampułek w tygodniu.
Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z organizatorem kampanii Vichy Piątek 12.08.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
andriu (2016-08-16 16:21:54)
Mimo młodego wieku wypadają mi włosy i są rzadkie... Chyba kupię sobie tę kurację Vichy. Może to coś da. Jeżeli ktoś ma jakieś opinie, na ten temat to proszę o info :) Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)