Tygrys jeszcze powalczy?

47 – letni Graciano „Rocky” Rocchigiani chce stoczyć trzecią walką z Dariuszem Michalczewskim. Polak jest od niego młodszy o cztery lata. Obaj pięściarze są już na emeryturze.

Dariusz Michalczewski


W dwóch dotychczasowych walkach lepszy był polski bokser. Pięściarze mogliby zmierzyć się w wadze junior ciężkiej.


Dariusz Michalczewski jest jednym z bardziej znanych w świecie, polskich sportowców. Boksem zaczął zajmować się już w wieku 12 lat. W 1985 roku został mistrzem Polski juniorów w wadze półśredniej, a rok później w wadze lekkośredniej. W 1988 roku nie powrócił z wyjazdu ekipy bokserskiej z RFN i tam rozpoczął karierę zawodową. Szybko zdobył mistrzostwo Niemiec, a potem mistrzostwo Europy w wadze półciężkiej w Göteborgu. Potem kilkukrotnie wywalczył mistrzostwo świata, w tym w wadze półciężkiej i junior ciężkiej.
1 czerwca 2005 roku ogłosił zakończenie kariery zawodowej.

Od tamtej pory uważa się za biznesmena. Dariusz Michalczewski stworzył znak towarowy Tiger Energy Drink, napoju energetyzującego, oraz założyć kilka pubów i klub sportowy.

W 2003 założył również fundację "Równe Szanse". Zajmuje się pozyskiwaniem stypendiów dla młodych sportowców. Jej działalność skupia przede wszystkim inicjatywa mająca na celu wyrównanie szans młodzieży  pochodzącej ze środowisk dotkniętych negatywnymi zjawiskami społecznymi. W tym roku na pomoc mogą liczyć nie tylko dzieci uprawiające boks, ale i inne dyscypliny.
Czy zajęty biznesmen i człowiek zaangażowany w działalność charytatywną stanie ponownie na ringu?

Dodał(a): Marta śliwińska Sobota 19.02.2011