Czesi przestaną produkować kultowe cukierki. Na pewno je wcinałeś

Co tam jakieś “emenemsy”. Jeszcze zanim pojawiły się na międzynarodowym rynku, w Polsce wszyscy zajadali czeskimi Lentilkami. Producent właśnie poinformował, że nasi sąsiedzi po ponad 100 latach przestają produkować kultowe cuksy.
Lentilky.jpg
Choć może nie każdy to wie, Lentilky pojawiły się na rynku znacznie wcześniej niż konkurencyjne M&M's. Czeskie cukierki były produkowane już w 1907 roku, natomiast amerykańska konkurencja zadebiutowała dopiero w 1941 roku.

Pewien etap słodkiej historii właśnie dobiega końca. Przedstawiciele Nestlé, właściciela marki, poinformowali stację Radiožurnál, że od wiosny 2021 roku po ponad wieku, Czechy nie będą już produkować kolorowych cukierków.

Zobacz, jak produkuje się Lentilky:


Sonda

Jadłeś Lentilky?

Na szczęście nie oznacza to, że po 114 latach Lentilky znikną ze sklepowych półek. Producent postanowił udoskonalić i ujednolicić recepturę czeskich cukierków i ich odpowiednika Smarties. Co ciekawe, brytyjskie “klony” powstały w 1937 i rozpanoszyły się po całym świecie. Natomiast obie marki zostały przejęte przez Nestlé.

Zgodnie z nowym przepisem w cukierkach ma być teraz mniej cukru, a więcej czekolady. Tym wymaganiom może sprostać tylko fabryka w niemieckim Hamburgu. Właśnie tam zostanie przeniesiona produkcja. Lekkiej zmianie ulegnie także opakowanie, które będzie zrobione wyłącznie z papieru. Wciąż jednak zachowa kształt tuby.

Firma zapewnia, że przeprowadzka nie podniesie ceny słodyczy.Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 12.10.2020