Czerwona gorączka... sobotniej nocy

Zakwaterowałeś się, podjadłeś? Pora zobaczyć z czego słynie Moskwa XXI wieku!
Czerwona gorączka... sobotniej nocy

Skojarzenia Rosji z zimnym klimatem są słuszne, ale nie tyczy się to klimatu w moskiewskich klubach i kasynach. Miejscowi witają Ciebie (i Twoje dolary) z otwartymi rękoma i chętnie pokażą Ci, co mają najlepszego.

GDZIE PIĆ
Bar 9.1.1.
Większość ludzi trafia tu przez pomyłkę, myląc 9.1.1. z najgorętszym erotycznym klubem w mieście (czytaj poniżej). A tu niespodzianka — striptizerek niet, ale za to kufel piwa Bałtika kosztuje rozsądne 7 zł, a kielonek wódki Stolicznej raptem 5 zł. Więc w Moskwie może też być tanio!?
Pereułok Glinisiewski 3

GDZIE BALOWAĆ


Klub 911

Słynne na całą Rosję trzy piętra niegrzecznej rozrywki — a im wchodzisz wyżej, tym jest bardziej niegrzecznie. Na dole (wejście 100 zł) czekają niewinnie podrygujące tancerki toples. Piętro wyżej (dodatkowe 90 zł) jest już pełen striptiz. Na najwyższej kondygnacji (plus 150 zł) moskiewskie dziewczyny oferują „ekstrimalne szoł”. My nie odważyliśmy się tam wejść...

Ulitsa Kosygina 15GDZIE STRACIĆ PIENIĄDZE

Kasyno Arbat


Mało kto o tym wie, ale w Moskwie jest ponad 2 tysiące kasyn i domów gry — więcej niż w Las Vegas! Na samym Arbacie znajdziesz m.in. 35 stołów do gry w ruletkę, black jacka i pokera. To może być jedyna okazja, żebyś przepuścił trochę kasy w PRAWDZIWEJ światowej stolicy hazardu.

Nowyj Arbat 21MUSISZ ZOBACZYĆ

Galeria trupów


Zapomnij o mauzoleum Lenina. Między katakumbą „wiecznie żywego” wodza rewolucji a murami Kremla znajduje się coś lepszego: minicmentarzyk najbardziej zasłużonych radzieckich aparatczyków. Leżą tu m.in. tacy dranie, jak Stalin, Breżniew i Dzierżyński. Tylko nie rozpłacz się nad ich grobami.

Plac CzerwonyDOBRE RADY
Po Moskwie poruszaj się pieszo albo metrem. Podziemna kolejka (173 stacje, 300 km tras) dowiezie cię dosłownie wszędzie, bez korków i bardzo tanio (przejazd 17 rubli – 1 rubel to ok. 10 polskich groszy).

Zobacz gdzie się zakwaterować, co zjeść i wypić w Moskwie.

Dodał(a): matz Wtorek 19.07.2011