Czarnogóra: kraj pełen kontrastów

Na turystów czekają tu wspaniałe wybrzeża oraz malownicze górskie pasma. Choć Czarnogóra nie jest jeszcze zbyt dobrze znana, coraz częściej na jej teren zaglądają spragnieni niebanalnych atrakcji turyści. Jakie miejsca koniecznie powinni zobaczyć w czasie podróży po tym kraju?
czarno.jpgStary Bar: spotkania z historią
To wiekowe miasteczko pojawia się bardzo często w propozycjach wycieczek fakultatywnych dla tych, którzy zdecydowali się spędzić urlop w jednym z nadmorskich kurortów tego kraju. Urlop w Czarnogórze, dzięki wycieczkom organizowanym przez Rainbow Tours, może się okazać idealną propozycją dla turystów lubiących łączyć wypoczynek na plaży z intensywnym zwiedzaniem. Stary Bar jest tu jednym z atrakcyjniejszych celów wycieczek fakultatywnych. Jakimi atrakcjami przyciąga to miasto?

Wielką atrakcją jest tutejszy port – największy w całym kraju. To tu większość turystów zaczyna swą wycieczkę po mieście. Na jego terenie ujrzeć można wiele cennych zabytków, które przypominają o długiej historii tego miejsca. To warowne miasto przyciąga malowniczymi ruinami, dawną zabudową oraz potężnymi murami. Choć samo miasto jest niewielkie, na jego zwiedzenie warto przeznaczyć cały dzień. Spacer po historycznych uliczkach to wędrówka, która każdemu może sprawić wiele przyjemności.

Kanion Tara: przyrodniczy skarb Czarnogóry
Czarnogóra podbiła serca turystów nie tylko plażami i wspaniałymi miastami, ale również kanionami. Tara uchodzi za najpiękniejszy z nich. Przełom Tary urzeka swą malowniczością, a utworzony przez nią kanion zaliczany jest do najgłębszych na całym świecie. Chętnie zaglądają tu i miłośnicy przyrody, i ci, którzy kochają kajakarstwo górskie. Rafting w tym kanionie staje się niezwykłą przygodą, a malownicza sceneria jest dodatkowym walorem docenianym przez zaglądających tu turystów. Dzięki spływom organizowanym przez lokalne biura każdy może odkryć piękno kanionu i ujrzeć na własne oczy słynne mosty nad Tarą.

Nad Zatoką Kotorską
Nad tą zatoką czekają kolejne wspaniałe atrakcje. Boka Kotorska często nazywana jest fiordem. Choć nazwa ta nie jest właściwa, najlepiej oddaje urok tego miejsca. Potężne wzniesienia otaczające zatokę sprawiają, że już sama sceneria może wprawić turystów w zachwyt. Nad wodami tej zatoki czeka również jedno z najpiękniejszych miast Czarnogóry. To Kotor, który ze względu na swą średniowieczną zabudowę został wpisany na listę UNESCO. Na Starym Mieście czekają na turystów okazałe pałace miejskie i wspaniałe świątynie. W czasie wędrówki krętymi uliczkami można też ujrzeć takie rarytasy, jak dawne bramy miejskie. Tu na szczególną uwagę zasługuje Brama Morska, będąca jednym z symboli miasta. Wśród perełek miejskiej architektury wyróżnia się z kolei Pałac Namiestnika Wenecji z XV wieku oraz wzniesiona w XII stuleciu katedra św. Trypuna.

Dodał(a): CKM.PL Sobota 01.03.2014