Cyfrowy zeszyt

Wreszcie możesz przenieść każde swoje bazgroły z papierowych zeszytów, wprost na ekran swojego smartfonu. Wszystko dzięki inteligentnemu notesowi produkcji Moleskine.
moleskine-notebook-digitizes-notes-0031.jpg

Pewnie nie raz, gdy robiliście odręczne notatki w zeszytach, szukaliście sposobu na to, żeby jakoś to wszystko wrzucić w komputer. Niestety zdjęcia zazwyczaj są zbyt słabej jakości by cokolwiek z nich odczytać, a wszystkie programy do konwersji tekstu „fizycznego” na cyfrowy, mówiąc eufemistycznie, działają dość kiepsko.

Problem ten rozwiązał jednak kultowy producent notatników – Moleskine – wypuszczając „Inteligentny zestaw do pisania”. Ów zestaw składa się z inteligentnego notatnika, inteligentnego długopisu, a także z dedykowanej aplikacji.

Wszystko działa mniej więcej tak: na kartkach notatnika wydrukowane są niewielkie kropki, które są znacznikami pozycji, dzięki którym wbudowana w długopis kamerka, jest w stanie określić jego pozycję względem papieru.

Gdy to nastąpi, inteligentny pisak przesyła za pomocą Bluetootha obraz bezpośrednio do aplikacji, która wyświetla dokładnie odtworzony, cyfrowy odpowiednik naszych bazgrołów. I to tak dokładnie, że aż trudno w to uwierzyć! Aplikacja nie ma nawet problemów by zmienić tekst pisany odręcznie, na tekst cyfrowy. Zobaczcie zresztą sami jak to wygląda.Cały zestaw można kupić za 199 dolarów (745 złotych). Wydaje nam się więc, że to nie jest nazbyt wygórowana cena, jeśli wziąć pod uwagę poziom wygody, który taki inteligentny gadżet zapewnia.  Dodał(a): Jakub Rusak Czwartek 07.04.2016