Co Ty wiesz o swoim dziadku?

72-letni Robert De Niro, jakiego do tej pory nie znaliśmy. Po serii średnio śmiesznych komedii (no może poza Last Vegas”), zdobywca 2 Oskarów przeżywa drugą młodość i tryska życiem, humorem, a także czym innym, czego nie spodziewałbyś się po seniorze...
dirty-grandpa.jpg

W dniu pogrzebu żony, Dick postanawia zabrać wnuka na Florydę, tłumacząc to rytuałem, jaki wykonywali z babcią. Jest jednak jeden warunek – za kilka dni jest brunch, który ma być główną próbą przed jego weselem i oczywiście musi się do tego czasu wyrobić z powrotem.

Pakują się więc do „wielkiego sromu” – jak Dick nazwał Mini Coopera narzeczonej Jasona i ruszają w podróż, co do której wnuk ma sporo wątpliwości. Jak się okazuje – słusznie. Chłopak poznaje prawdziwe oblicze dziadka. Gdy ciało małżonki jeszcze nie ostygło, Dick postanawia zaszaleć. Chcę pić oporowe ilości alkoholu, spróbować używek, od których do tej pory stronił i przede wszystkim – zaznać seksu, którego nie doświadczył od 15 lat. Imprezować i zapładniać – to motyw przewodni nieprzewidywalnego seniora.

Dziadek ma chytry plan – przystojny wnuk musi odegrać rolę wing mana, czyli kumpla, który pomoże mu wyrwać i zaliczyć upragnione laski. Robert De Niro i Zac Efron w rolach, w jakich do tej pory nie występowali. Do tego cała masa zgrabnych i uroczych ślicznotek, które nie zastanawiają się, co będzie jutro.Co Ty wiesz o swoim dziadku? (Dirty Grandpa)
gat.: komedia
reżyseria: Dan Mazer
scenariusz: John Phillips
obsada:
Robert De Niro - Dick Kelly   
Zac Efron - Jason Kelly   
Aubrey Plaza - Lenore   
Zoey Deutch - Shadia   
Julianne Hough - Meredith Goldstein
premiera: 22 stycznia 2015
Dodał(a): Paweł Janusz Piątek 08.01.2016