Co śpiewają kibole

Przyśpiewki są nieodłącznym elementem kibicowania. Ale poza tradycyjnymi tekstami w stylu „Arka Gdynia, ku**a, świnia” czasem zdarzają się nieco bardziej kreatywne pomysły. Zwłaszcza w internecie, który aż kipi od pomysłów alternatywnych okrzyków.
kibole.jpg

W internecie nie ma żadnego tabu i bekę toczy się ze wszystkiego i wszystkich. A zwłaszcza z grup tak barwnych i różnorodnych jak kibole piłkarscy i ich stadionowe przyśpiewki. Klasyczne opierają się oczywiście o nieśmiertelną zbitkę nazwy znienawidzonego klubu i jakiejś mało wyszukanej obelgi (np. dosadne określenie kobiety lekkich obyczajów lub męskiego członka).

Tymczasem użytkownicy Twittera postanowili trochę pośmiać się z kiboli i jednocześnie ukulturalnić ich stadionowe okrzyki. Wszystkie pomysły na alternatywne przyśpiewki zgrupowane są pod hasztagiem #CoKiboleŚpiewają. Wszystkie są zabawne, ironiczne i w sposób zgryźliwy, acz kulturalny, opisują stosunek autorów do wydarzeń na boisku, działaczy PZPN, sędziego, czy przeciwnej drużyny. Najlepsze z nich zgrupowaliśmy zaś w poniższej galerii.

Pomyślcie, o ile przyjemniej by było przyjść na mecz, gdyby z trybun leciały teksty w stylu: „Proszę o ciszę! Będziemy ustawiać krycie!”.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen Twitter Czwartek 14.12.2017