Co dwa dni produkował 40 kg amfy!

Po raz kolejny Polak udowodnił, że potrafi. Pewien „profesor” postanowił podbić angielski rynek narkotykowy
kreski amfetaminy


Kiedy w Liceum pytaliśmy chemiczki czy jest w stanie wyprodukować amfetaminę mówiła, że w pewnych warunkach, mając odpowiednie składniki jak najbardziej. Mieszkający na co dzień na Wyspach chemik Ryszard Jakubczyk miał to wszystko.

Mało tego! "Profesor”, bo taką ksywkę nosi był w stanie wyprodukować aż 40 kg narkotyku co dwa dni To jeszcze nie koniec zdolności naszego 61 latka. Czystość narkotyku wynosiła 78% i była jedną z najlepszych jakościowo tego typu substancji jaka kiedykolwiek pojawiła się na Wyspach. Gang, który zajmował się dystrybucją towaru mógł zarobić aż 4 mln funtów!

belka_zobacz-galerie.jpg

Polak od dłuższego czasu był pod obserwacją. Na swoim podwórku miał podziemną piwnicę w której to mieszał i gotował składniki. Wszystko było starannie zakamuflowane. Do podziemi nie było wejścia przez dom, a ukryty w krzakach właz.

Podczas nalotu znaleziono u niego 40 kg koksu. Biznesem "profesor" zajmował się wraz z kochanką oraz kilkoma wspólnikami. Wszystkich zatrzymano i skazano. Jakubczyk za kratami spędzi najbliższe 9 lat.
Dodał(a): Johny B. Czwartek 20.03.2014