CKM radzi: jak dać ojcu święty spokój w dniu jego święta

Ojciec z reguły ma naprawdę sporo na głowie – przegląd swojej fury, skręcanie mebli, zarabianie na rodzinę. Dlatego w jego dzień nie musisz silić się na żaden prezent, który po dwóch dniach przestanie być już przydatny. Po prostu raz w roku daj mu święty spokój i go nie wkurzaj.
iStock-462196913.jpg

Ojciec to naprawdę zapracowana osoba i kiedy wraca zmęczony z roboty to naprawdę wierz nam, że ostatnią rzeczą, o której chce słyszeć, to twoje jęczenie o kasę na nowy samochód. Nie chce też użerać się z twoimi sercowymi problemami. Czasem potrzebuje po prostu walnąć się na kanapę z browarkiem i obejrzeć mecz, tym bardziej że teraz jest mundial. 

Dlatego poniżej prezentujemy krótką listę czynności, które możesz wykonać za swojego ojca lub których ty możesz zaniechać, tak by chociaż raz, w swoje święto, mógł porządnie wypocząć i zrelaksować się. To zdecydowanie lepszy prezent niż kolejna flaszka, którą na pewno już mu kupiłeś. I tak by jej nie wypił.

1. Skoś za niego trawnik przed domem.
2. Podaj mu piwo zanim cię o to poprosi. I niech choć raz będzie schłodzone.
3. Wejdź po cichu z piątkowego melanżu do domu. Postaraj się choć raz nie zaryć czaszką w futrynę i go nie obudzić.
4. Pojedź ze swoją matką na zakupy w sobotę.
5. Zatankuj mu furę do pełna, żeby w poniedziałek spokojnie mógł pojechać do pracy.
6. Nie truj mu tyłka na temat zakupu nowego samochodu.
7. Przygotuj za niego wędkę i wszystkie przynęty, tak by spokojnie mógł udać się na ryby.
8. Jeśli będzie chciał się napić czegoś mocniejszego do meczu Polaków (ten już w niedzielę 24 czerwca) to mu polej. Tylko nie rozlewaj.

Resztę rzeczy wymyśl sam, w końcu wiesz najlepiej, co wpienia twojego ojca. Dlatego przemyśl sprawę i po prostu tego nie rób.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Piątek 22.06.2018