Chmura z tequili

Z tej chmury pada czysty alkohol. Obłok, z którego leci tequila stanął w berlińskiej galerii i każdy z odwiedzających może wypić szklaneczkę trunku. Pod warunkiem, że za oknem akurat leje.


W SKRÓCIE:

Komisja Turystyki Meksyku we współpracy z agencją kreatywną, stworzyła chmurę, z której pada tequila. Z urządzenia można korzystać w Urban Spree Galerie w Berlinie. Obłok ma promować kraj z Ameryki Północnej i zachęcać Niemców do odwiedzin.

PEŁNA WERSJA:
Komisja Turystyki Meksyku łącząc siły z agencją kreatywną LAPIZ, postanowiła zaprosić Niemców do swojego pięknego kraju. Nasi zachodni sąsiedzi narzekają na zbyt dużą ilość opadów, zimno i ogólnie nieprzyjemną pogodę. Dlatego naukowcy z Ameryki Północnej wymyślili chmurę, z której leci czysta tequila.

Wynalazek został postawiony w berlińskiej Urban Spree Galerie. Odwiedzający mogą podejść do obłoku, podstawić szklankę i rozkoszować się ulubionym alkoholem. Jeśli chodzi o eksport tequili, to większy od Niemców mają tylko Amerykanie,  co tylko oznacza, że nasi sąsiedzi uwielbiają meksykański trunek.

Pomysłodawcy akcji postanowili więc połączyć dwie rzeczy, do których Niemcy mają zupełnie odmienny stosunek. Nienawidzą pogody, ale kochają tequilę. Haczykiem jest to, że z chmury leci alkohol tylko kiedy na zewnątrz również są opady.

Wewnątrz obłoku znajduje się technologia, która wykorzystuje ultradźwiękowe nawilżacze. Kiedy one wibrują w mgiełkę zmieniają sfermentowany sok z niebieskiej agawy, czyli płynów rośliny będących składnikiem tequili. W urządzeniu alkohol mieszany jest z parą wodną i tak powstaje widoczna chmura. Alkohol został przemieniony w gaz, aby w odpowiednich momentach wracać do swojej prawdziwej postaci, trafiając wprost do szklanek odwiedzających.

Członkom Komisji chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w Polsce również ostatnio robi się bardzo deszczowo. Chętnie przyjęlibyśmy ten wynalazek, bo na razie nad naszą redakcją codziennie wiszą jedynie czarne chmury.

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:https://www.instagram.com/explore/tags/tequilagirls/ Czwartek 30.03.2017