Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę – „John Wick 3” z pierwszym zwiastunem

Filmy o Johnie Wicku udowadniają, że rozwałka też może być piękna, a w trzeciej odsłonie filmu na pewno jej nie zabraknie. W końcu tytułowy bohater rusza na wojnę z całym światem.
jw3.jpg

Poezja ruchu i rewelacyjne, mroczne sekwencje walk – z tego przede wszystkim pamiętamy dwie pierwsze części serii o Johnie Wicku. W trzeciej na pewno też będzie ich pod dostatkiem, wszak szykuje nam się rozpierducha, jakiej jeszcze w filmach o killerze o lodowatym spojrzeniu i gorącej miłości do piesków nie uświadczyliśmy.

Przypomnijmy, film nosi tytuł „John Wick: Chapter 3 – Parabellum”, a podtytuł nawiązuje do słynnej maksymy łacińskiej, która oznacza: „Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny” („Si vis pacem, para bellum”). Wspomniana wojna będzie zaś następstwem tego, że pod koniec „dwójki” nasz bohater złamał jedyną żelazną zasadę obowiązującą w półświatku morderców na zlecenie: nie zabijaj na terenie hotelu Continental.

John Wick to zrobił, wobec czego wszyscy zabójcy będą chcieli teraz go wykończyć i przy okazji zgarnąć nagrodę w wysokości pełnych 14 baniek za jego głowę. Jednym z nielicznych sprzymierzeńców Wicka będzie natomiast postać grana przez Halle Berry, stara znajoma bohatera, która udzieli mu informacji niezbędnych do przeżycia. Co nie zmienia faktu, że nasz killer i tak będzie musiał wykończyć całe tabuny doskonale wyszkolonych morderców.

W tytułową rolę niezmiennie wcieli się Keanu Reeves. Poza nim i Berry na ekranie zobaczymy też Laurence’a Fishburne’a, Iana McShane’a i Anjelicę Huston. Za kamerą ponownie stanie niejaki Chad Stahelski, czyli facet, który pracował nad dwiema poprzednimi częściami i jest niemal gwarantem pięknej rozwałki. Już zacieramy ręce, na to, co wydarzy się w kinach 17 maja 2019 roku.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. screen YouTube Piątek 18.01.2019