Cenzura w popularnej kreskówce. Elmer straci swoją strzelbę

Odwieczna walka Królika Bugsa i polującego na niego Elmera nie będzie już taka sama. W nowej wersji „Looney Tunes" wiecznie wkurzony myśliwy nie będzie mógł posługiwać się bronią palną.
elmer-fudd-gun-1.jpg
W Stanach Zjednoczonych zadebiutowała już platforma streamingowa HBO Max, która za jakiś czas powinna trafić także do Polski. Wraz z jej premierą w USA powróciły także kultowe „Zwariowane melodie”, w których show robi m.in. Królik Bugs i nieudolnie polujący na niego Elmer J. Fudd.

Przedstawiciele platformy najwyraźniej nie chcą zlitować się nad biednym myśliwym, bo pozbawiły go oręża w walce z “natłętnym kłólikiem”. Elmer wciąż będzie polował na Bugsa, ale będzie mógł wykorzystać do tego jedynie broń białą... Na przykład siekierę, która w ich ocenie na być mniej bestialskim narzędziem zbrodni...

Zakaz dla Elmera na korzystanie z jego kultowej dwururki to odpowiedź na walkę z przemocą z wykorzystaniem broni palnej. Jak na ironię, z nowej kreskówki nie zniknął materiały wybuchowe, broń biała czy kowadła spadające bohaterom na głowę. Tak na przykład w jednym z pierwszych odcinków Elmer biega z kosą, a Bugs wkłada mu do ust dynamit.Rzeczywiście władze HBO wzięły sobie głęboko do serca “walkę z przemocą” jeszcze bardziej utrudniając życie i tak pokrzywdzonemu Elmerowi.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Zwariowane melodie Poniedziałek 08.06.2020