CBŚP przejęło niecodzienną maszynę. Służyła do produkcji ecstasy

Pomysłowość Polaków na zarobek nie zna granic. Dwójka przedsiębiorczych Wrocławian postanowiła dorobić się na produkowaniu tabletek ecstasy. Mieli do tego specjalistyczną maszynę, która była w stanie wyprodukować nawet 5 tysięcy pigułek w ciągu godziny. Zabawkę odebrało im jednak CBŚ.
MDMA.jpg


Zanim do tego doszło, policjanci z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu wpadli na trop produkcji tabletek ecstasy. Kwestią czasu było odnalezienie miejsca procederu. Funkcjonariusze podczas akcji w namierzonym lokalu zabezpieczyli przedmioty służące do produkcji narkotyków, tabletki ecstasy oraz znaczne ilości MDMA, z których można było wyprodukować ponad 5,5 tysiąca porcji narkotyku. Zatrzymali też dwie osoby, którym postawiono zarzuty dotyczące wytwarzania środków psychotropowych. 

Tej dwójki na pewno nie dotyczył deficyt leków w aptekach, bo sami mogli je produkować. Szkoda tylko, że zamiast tego wykorzystali swój talent do szerzenia narkomanii. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, ale to nic w obliczu 15 lat, które grożą za taką zabawę z narkotykami.

ZOBACZ TAKŻE: Polski Breaking Bad. Wytwarzali amfetaminę w środku lasu


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. cbsp.policja.pl Czwartek 06.02.2020