Camera Iphone'a 6+ wytestowana przez blogera

Austin Mann - bloger i zawodowy fotograf dostał przedpremierowo Iphone'a 6 i 6 plus do tekstów. Wideorecenzję tego sprzętu nakręcił na Islandii

Austin Mann

"W tym roku miałem okazję być na Keynote Apple'a, gdzie ogłoszono iPhone'a 6, 6 Plus i Watch." - zaczyna swoją opowieść Austin Mann, który jest nie tylko blogerem, ale również fotografem. Jego prace były publikowane m.in. w National Geographic.

"Co roku, nowy iPhone jest wyposażony w nowe funkcje w różnych dziedzinach, ale my, fotografowie, chcemy tak naprawdę wiedzieć jedną rzecz: co oznaczają one dla mojego aparatu i czy sprawią, że moje zdjęcia będą lepsze niż wcześniej?".

O tym, czy kamery w nowych Iphone'ach spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, Mann mógł przekonać się dzięki współpracy ze swoim partnerem - The Verge, z którym wyjechał na misję, odkryć różnicę pomiędzy starym, a nowym modelem najpopularniejszego telefonu na świecie.

Na Islandii biegali oni przez wodospady, skakali z helikoptera, zsuwali się z lodowca, a nawet spali w jaskini, ale co najważniejsze, iPhone 5S, 6 i 6 Plus był z nimi przez cały czas tej podróży. Wnioski?

Najważniejsze aktualizacje w aparacie iPhone'a krążą wokół ostrości. Nowe Iphone'y robią zdjęcia ostrzejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

"Byłem odrobinę zdenerwowany ciągłym autofokusem zmieniającym mój punkt ostrości podczas fotografowania, ale odkryłem, że jest dość inteligentny... rzadko przesuwał ostrość, kiedy tego nie chciałem i jest bardzo szybki".

Mann nie poprzestał jednak tylko na prostych tekstach. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Iphone'a zabrał nawet na nocną (!) wyprawę do helikoptera. Okazało się, że aparat całkiem dobrze radzi sobie w ciemnościach i przy wibracjach. Z resztą szereg porównań fotograf udokumentował na swoim blogu za pomocą zdjęć tych samych ujęć wykonanych dwoma modelami telefonu.

"Kocham kontrolę ekspozycji i wykorzystywałem to narzędzie prawie na każdym ujęciu. To jest dokładnie to, czego zawsze chciałem."

Iphone 6 plus wypada również dużo lepiej niż 5S przy zdjęciach makro i panoramie (43 megapixele zamiast 28).źródło: austinmann.com


Dodał(a): BJ, fot. Youtube Piątek 19.09.2014