Cała Polska czyta facetom

Oto książka, którą każdy facet powinien mieć na półce w swojej domowej biblioteczce. I to wcale nie ze względu na jej zawartość (choć ta jest całkiem ciekawa), ale ze względu na jej opakowanie – pudełko, którego wieko stanowią piersi Naomi Campbell.
naomi-campbell-the-art-of-beauty-book-01-960x640.jpg

Oczywiście ze względów czysto technicznych nie są to prawdziwe piersi (a szkoda), a jedynie ich model wykonany z akrylu. Niemniej jednak jest to odlew, który wiernie oddaje bujne kształty Naomi Campbell.

Pudełko zaprojektował Allen Jones, brytyjski artysta znany najbardziej ze swoich kontrowersyjnych fetyszystycznych mebli, a także rzeźb, obrazów czy litografii, przedstawiających kobiece ciała na tle miejskiego, konsumpcyjnego życia.

Seksowne opakowanie jego projektu posiada zaś stylizowane kontury i gładkie powierzchnie, które odwołują się do zmysłu dotyku. Idea jest zatem następująca – chodzi o to, by móc dokładnie zbadać rolę supermodelki we współczesnym świecie. Coś nam się zdaje, że to „badanie” oznacza po prostu macanie tych piersi (i wcale nam to nie przeszkadza).

Oczywiście piersi na pudełku nie są jedynymi, które znajdują się w tej książce. Wystarczy bowiem zdjąć wieko opakowania, a oczom naszym ukaże się nagie zdjęcie Naomi Campbell. I tak, tego typu zdjęcia pojawiają się w całej książce.

naomi-campbell-the-art-of-beauty-book-03-960x640.jpg

Nie wiem jak Wy, ale my już postanowiliśmy wziąć udział w akcji „przeczytam 52 książki w 2016 roku”, z tym, że postanowiliśmy nieco zmodyfikować tę akcję – przeczytamy jedną książkę 52 razy. Chyba dobrze wiecie, którą.
Dodał(a): Jakub Rusak Środa 06.04.2016