Buty za 16 mln złotych

Nowojorska marka Bicion we współpracy z Mache Custom Kicks postanowiła wyprodukować popularne sneakersy, których cena wyniesie… 4 mln dolarów, czyli około 16 mln złotych. Tak, buty wartości sporego apartamentu w centrum Warszawy. Dam Wam chwilę na ochłonięcie.
worlds-most-expensive-sneaker-4-million-dollars-01-960x640.jpg

Ostatnio pisaliśmy o samozawiązujących się butach Nike, a teraz przedstawiamy Wam to: buty za 16 mln złotych.

Zastanawiacie się pewnie co sprawia, że te buty są tak drogie? Otóż wykonane są z setek malutkich ręcznie szlifowanych białych diamentów oraz kawałków niebieskiego szafiru, to wszystko zaś zatopione jest w najczystszym osiemnastokaratowym złocie. Buty naturalnie zostały wykonane ręcznie.

Jednak zanim odsądzicie od czci i wiary kogoś, kto kupi te sneakersy, musicie wiedzieć, że będą one wystawione na sprzedaż na oficjalnej, zamkniętej aukcji w Nowym Jorku, a dochody ze sprzedaży butów zostaną przekazane organizacji Soles4Souls, której celem jest walka z ubóstwem poprzez zbieranie oraz rozdawanie ubrań oraz właśnie butów.

Cóż, jeśli więc działać na rzecz pomocy najbiedniejszym, to z rozmachem. A co do butów, to zastanawia mnie tylko jedna rzecz – czy ich przyszły nabywca będzie na tyle odważny by je kiedykolwiek założyć?
Dodał(a): Jakub Rusak Środa 23.03.2016