Bukiet z trawką na dzień kobiet

Bukiet z trawką do najtańszych nie należy. Ale kwiaciarnia w Kalifornii pewnie ma więcej na niego chętnych, niż stworzyła wiązanek.

1.jpg

Walentynki już za nami, ale nadeszło kolejne święto, kiedy trzeba sięgnąć do portfela i kupić coś swojej wybrance, żeby otrzymać w nocy nagrodę. Dobry prezent na Dzień Kobiet to nie jest rzecz tania. Na szczęście zawsze można podarować kwiaty.

Róże są oczywiście oklepane. Tulipany też. Większość kwiatków jest już passé i sprawdzają się głównie, kiedy coś przeskrobiemy. Z okazji tak wyjątkowego święta trzeba wysilić szare komórki i szarpnąć się na jakąś oryginalną wiązankę.

Z pomocą przychodzi kalifornijska kwiaciarnia, która oferuje bukiet z… marihuany. Do trawki dodawane są kwiaty truskawek, lawenda, liście laurowe i mięty. W efekcie wiązanka pachnie eukaliptusem i ziołami.
2.jpg
Nie każdy może jednak wejść w posiadanie takiego bukietu. Wiązanki są sprzedawane wyłącznie osobom z ważną kartą uprawniającą do zakupu leczniczej marihuany. W każdej z nich znajduje się 28 gramów tego specyfiku.

Dodatkowym ograniczeniem jest ilość sztuk. Stworzono jedynie 500 takich bukietów. Koszt jednej sztuki wynosi 400 dolarów, czyli około 1600 złotych. Tanio nie jest, ale pewnie i tak znajdzie się wystarczająco chętnych, aby wykupić cały zasób.

Odkąd w Stanach Zjednoczonych nastąpiła liberalizacja prawa dotyczącego użytkowania marihuany, Amerykanie wpadają na coraz dziwniejsze pomysły wykorzystania tego faktu. Już niedługo będzie przecież drive-thru z trawką i siłownia, której trenerzy będą częstować jointem.
Dodał(a): Mateusz Kryś /fot.: https://www.lowellsmokes.com Środa 08.03.2017