Budapeszt za 672 zł!

Rozmrażasz się po zimie i szukasz miejscowy na weekendowy wypad, gdzie za rozsądne pieniądze będziesz mógł zabawić się całkowicie nierozsądnie? W tym miesiącu proponujemy ci Budapeszt, który może być tańszy, niż się spodziewasz — szczególnie od kiedy stolica Węgier stała się ulubieńcem tanich linii lotniczych.
Budapeszt


Znajdziesz tu wszystko, czego normalny facet potrzebuje na weekendowy wypad. Jest ostre jedzenie, ostre kobiety i baseny, które ostre nie są, ale można w nich leżeć i robić „nic” przez cały dzień. Noce spędza się tu na Wyspie Świętej Małgorzaty - choć mało kto jest na niej święty - popijając lokalny bimber o nazwie Palinka, który jest tak samo mocny, co obrzydliwy. W okolicznych lokalach DJ-e miksują międzynarodowe standardy klubowe, w knajpie Holduvar skwierczy mięcho rzucone na wielki grill, a panie wchodzą na stoły, by nikt nie podejrzewał ich o podpieranie ścian. „Dziewczyn o perłowych włosach” jest tu niewiele, za to dziewczyn, które wiedzą, co to dobra zabawa, całe mnóstwo. Dołączasz? 

ROZLICZENIE PODRÓŻY
Jak dotrzeć
Wizzair z Warszawy lub Ryanair z Warszawy i z Krakowa. Przelot z bagażem podręcznym w dwie strony, rezerwowany ok. czterech tygodni przed lotem przy płatności kartą kredytową – 160 zł.

hungary.jpgGdzie spać
City Rooms – hostel w samym centrum Pesztu. Nie ma karaluchów ani grzyba na ścianie, jest za to w pełni wyposażona kuchnia na piętrze i TV satelitarna. Dwudniowy pobyt w pokoju dla dwóch osób kosztuje 250 zł, czyli 125 zł za osobę.

Jak się poruszać
Komunikacja w Budapeszcie jest droga, ale bardzo dobra. Metro M1 jest drugą najstarszą linią w Europie, obsługiwaną przez krótkie żółte wagoniki. Uwagę zwracają też długie 60–metrowe tramwaje. Najbardziej opłaca się kupić bilet trzydniowy za 7900 forintów, czyli ok. 110 zł.

Co jeść
Langosz – drożdżowy słony placek serwowany z różnymi dodatkami. W hali targowej Nagyvásárcsarnok przy Moście Wolności jeden 6 zł, weź trzy za 18 zł.  Gulasz – w oryginale z papryką na słodko lub ostro, zdarza się też równie dobry gulasz grzybowy. W okolicach Dw. Zachodniego za gulasz z piwem dasz ok. 60 zł.

Gdzie się bawić
Kádár Étkezde – jedna z ostatnich typowo pesztańskich knajp w stylu baru mlecznego. Danie główne (np. placek ziemniaczany w paście paprykowej z kminkiem) od 25 zł. Szimpla – kultowa, ale i droga knajpa w sercu VII dzielnicy. 0,5 litra piwa to 13 zł, bez trzech się nie obejdzie, więc szykuj 39 zł. Dupla – tańsza koleżanka Szimpli. Domowe jedzenie, młodzi ludzie, świetne wino. Danie główne 30 zł, butelka wina 60 zł.

Warto zobaczyć
Łaźnie Szechenyi – kompleks relaksacyjny w neobarokowym pałacu. Baseny z różną temperaturą wody, sauny, stoły do gry w szachy w wodzie. Dużo gejów, ale da się ich uniknąć. Bilet w weekend ze zniżką 10 proc. (za kupno trzydniowego biletu na komunikację) kosztuje 45 zł. = 672 zł

Wegry .jpg


Dodał(a): CKM Poniedziałek 18.03.2013