Brutalny eksperyment socjologiczny

Takie prowokacje przygotowywały już organy ścigania, organizacje pozarządowe i osoby prywatne. Jednak dopiero, gdy pojawia się to na youtubie, trafia na odpowiedni grunt. Bo użytkownicy tej platformy to młodzież, ale jej rodzice. A rozpęd viralowych filmików jest nie do zatrzymania.
brutalny-eksp.jpg


Wykorzystał to jutuber Coby Persin, który zajmuje się nagrywaniem pranków, eksperymentów socjologicznych i obnażaniem ludzkiej obłudy. Można mu zarzucać, że zarabia na litości, współczuciu i manipulacją poczucia bezpieczeństwa, ale temat jest tak poważny, że lepiej potraktować to jak akcję społeczną i przestrogę.

Coby podszywał się pod 15-latka, zaczepiając bardzo młode dziewczyny, by zaaranżować spotkania, bez wiedzy rodziców małoletnich. Zanim jednak do tego doprowadził, poinformował rodziców każdej z „ofiar”, by uprzedzić ich o akcji i nakłonić do współpracy. Do znajomych na Facebooku zaprosił 12-, 13- i 14-latkę. Rozmawiał z nimi kilka dni, by w końcu zaprosić je na spotkania.

Jedna zgodziła się spotkać w parku, druga zaprosiła obcego do domu podczas nieobecności rodziców, trzecia wsiadła do vana obcego faceta.Akcja inspirowana była wydarzeniami sprzed niecałych dwóch miesięcy, kiedy ojciec 12-latki uratował córkę przed zboczeńcem:
Dyskutuj z autorem na Twitterze


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 18.08.2015