Browar Amber świętuje – wybierz swoje piwo

Browar Amber niedawno obchodził dwudzieste urodziny. Przez dwie dekady uwarzył kilkadziesiąt różnych piw.
amberSG2.jpg
Wśród nich są marki kultowe, takie jak Koźlak czy Żywe. Sami sprawdźcie, co jeszcze w tym czasie działo się w browarze z pomorskiego Bielkówka.

kozlak.jpgKoźlak
– pojawił się w 2003 roku i wywołał prawdziwą rewolucję w Browarze Amber. Byłzywe.jpg bowiem pierwszym piwem klasy premium uwarzonym w pomorskim Bielkówku. Do dzisiaj to jedno z najbardziej docenianych polskich piw. Koźlak to piwo dolnej fermentacji typu Bock, należące do piw mocnych. Wyróżnia się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale również niesamowitą, malowaną na szkle etykietą.


Piwo Żywe
– do sprzedaży trafiło pod koniec 2014 roku. Żywe to mocny lager o zawartości alkoholu 6,2 % i ekstrakcie 14,5 %. Warzone bez żadnych konserwantów i utrwalaczy. Pierwsze piwo w Polsce, które otrzymało certyfikat Slow Food.zlote-lwy.jpgZłote Lwy
  - dostępne od 2007 roku. Trzecie piwo klasy premium z Browaru Amber. Złote grand-imperial-porter.jpgLwy są jasnym piwem typu lager o zawartości alkoholu 5,6% i ekstrakcie 12,2 %. To pełne, wyjątkowe piwo nawiązujące do złotych czasów gdańskiego piwowarstwa.

Grand Imperial Porter – uwarzone po raz pierwszy w 2008 roku. Do dziś niepowtarzalne w smaku. Grand Imperial Porter to piwo czarne, mocne, typu porter, warzone tradycyjną metodą dolnej fermentacji, wymagające długiego leżakowania. Zawartość alkoholu wynosi 8%, a ekstrakt 18,1%.amber-naturalny.jpgAmber Naturalny – premierę miał w 2010 roku. Amber Naturalny to niepasteryzowane, filtrowane piwo typu lager, o wysokim ekstrakcie słodu. Ekstrakt w tym piwie wynosi 12,2%, johannes.jpgzawartość alkoholu 5,7%.


Johannes
– to wyjątkowe piwo światło dzienne ujrzało w 2011 roku. Johannes powstał, by upamiętnić wybitnego astronoma i wielkiego piwowara Johannesa Heveliusa w rocznicę jego czterechsetnych urodzin. Powstanie marki Johannes było wspólną inicjatywą Browaru Amber i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.


pszeniczniak.jpgPszeniczniak
– dostępne od 2012 roku, pierwsze pszeniczne piwo z Browaru Amber. Pszeniczniak jest przedstawicielem piw z gatunku Hefe Weizen. Klasyczne bananowo – waniliowe smaki łączą się w nim z delikatnie chmielową goryczką. grand-imperial-porter-chili.jpg

Grand Imperial Porter Chili  - w sklepach od lipca 2013 roku. Pierwsze tak pikantne polskie piwo. Grand Imperial Porter Chili to pierwsze w Polsce ciemne piwo z dodatkiem papryki chili. Jego smak jest połączeniem pikanterii papryki oraz nut kawowo-czekoladowych, charakterystycznych dla gatunku Porter Bałtycki. 
toast.jpg

TOAST
– to piwo jubileuszowe, uwarzone specjalnie na 20-lecie Browaru Amber. To piwo ciemne, niefiltrowane, naturalnie mętne. W smaku wyraźnie czuć przyjemną chlebowość oraz karmelowe nuty ciemnego słodu. W tle uwagę zwraca klasyczna chmielowa goryczka.

logo.jpg

Dodał(a): CKM.PL/ mat. prasowe Wtorek 20.01.2015