Chłopaki lubią brąz

Nie od dziś wiadomo, że wybitni ludzie o jasnych umysłach lubują się w ciemnych trunkach
Bourbon

Czy wiesz już, że odcienie brązu, bursztynu i starego złota będą w tym sezonie największym hitem? I wyłącznie faceci stosujący się do tego trendu będą rozrywani przez płeć piękną. Nie czekaj więc na ostatni dzwonek i zaopatrz się w coś nie tylko modnego, gustownego, ale i praktycznego. Oto najciekawsze trunki  utrzymane w tej kolorystyce — wyróżniają się nie tylko dizajnerskim opakowaniem, ale również ponadprzeciętnymi walorami smakowymi. No i żaden z nich nie schodzi poniżej 40 proc. zawartości alkoholu. Tak trzymać!

KONIAK LOUIS XIII BLACK PEARL
0,75 l/32 000 zł
Ukłon francuskiej firmy Rémy Martin w stronę ludzi drwiących sobie z kryzysu finansowego. Powstało zaledwie 786 butelek wypełnionych tym aromatycznym trunkiem – może załapiesz się na jedną z ostatnich.

WHISKEY BERNHEIM
0,7 l/350 zł
Jedyna whiskey, do produkcji której użyto większej ilości pszenicy niż kukurydzy. Zapewniło to 45–procentowemu napojowi z USA niepowtarzalny smak – wytrawny i lekki, wręcz orzeźwiający. Gwarantujemy, że pokochasz go niczym piegi Lindsay Lohan.

WHISKY CROWN ROYAL CASK NO. 16
0,75 l/300 zł
Mieszanka 50 rodzajów whisky, starzona w beczkach po koniaku, czyli najlepsza rzecz, jaką Kanada dała światu w swej 142–letniej historii. Po szklaneczce wybaczysz temu krajowi nawet Briana Adamsa i Celine Dion.

WHISKEY (RĪ)1
0,75 l/195 zł
Gorzelnicy ze stanu Kentucky (USA) wzięli trochę żyta i wycisnęli z niego imponujące 46 proc. alkoholu. Dla wrażliwców dodatkowym bonusem będzie smak, który jak na trunek z Ameryki Północnej jest zaskakująco lekki i subtelny.

WHISKY DEWAR’S 12 SPECIAL RESERVE
0,7 l/125 zł
Wspaniała 12–latka ze Szkocji, tworzona przez firmę John Dewar & Sons ze szkockiego Perthshire, starzona w dębowych beczkach po sherry. Kilka łyków sprawi, że usłyszysz kobziarza znajdującego się na etykiecie.

BOURBON WOODFORD RESERVE DERBY
0,7 l/240 zł
Lubisz stawiać na sprawdzonego rumaka? Oto aromatyczny napój z USA, od lat związany z wyścigami konnymi. Trunek ma 45,2 alkoholowego kuca i znajduje się w płaskiej flaszce, świetnej na trybunach.

Dodał(a): Michał Jośko Poniedziałek 05.09.2011