Boskie dziewice

Sądzisz, że dziś nie można już spotkać porządnej dziewczyny? Jesteś w wielkim błędzie! Oto dziewice konsekrowane, czyli najcnotliwsze niewiasty świata

Zrzut ekranu 2016-04-30 o 13.39.38.png


Czy wiesz, że na całym świecie istnieją organizacje zrzeszające dziewice konsekrowane, czyli kobiety („cywilne”, nie chodzi tu o zakonnice), które podejmują życie w dobrowolnym, stałym dziewictwie, wyrzekając się grzesznych przyjemności. 

Jak zaczyna się tak piękne, cnotliwe życie? Oto przykład ubiegłorocznej ceremonii, na którą zdecydowała się Jessica Hayes. Ta nauczycielka z miejscowości Fort Wayne (amerykański stan Indiana) za pośrednictwem biskupa Kevina C. Rhoadesa oddała się w posiadanie Jezusowi i dziś może świecić przykładem dla wszystkich dziewczyn.

W Stanach Zjednoczonych żyje w tym momencie ok. 230 dziewic konsekrowanych, co nas, Polaków, może napawać dumą, gdyż w naszym – było nie było znacznie mniejszym kraju – jest ich tyle samo.

Wg informacji zamieszczonych na stronie www.konsekrowane.org nad Wisłą możesz spotkać dokładnie 229 dziewic konsekrowanych: najwięcej mieszka ich w diecezjach warszawsko-praskiej (27) oraz krakowskiej (26).

Unikaj natomiast diecezji płockiej, bydgoskiej i drohiczyńskiej – mają one sporo do nadrobienia, gdyż stan dziewic w tych miejscach jest zerowy.

Zrzut ekranu 2016-04-30 o 13.27.27.pngDodał(a): Michał Jośko/ fot.: Instagram, konsekrowane.org Niedziela 01.05.2016