Bond pije i śpiewa!

Nowa piosenka i nowy spot reklamowy piwa – Bond daje o sobie znać coraz głośniej, w końcu premiera „Spectre” odbędzie się już za miesiąc!
BOND-SAM-SMITH.jpg

W końcu możemy usłyszeć pełną wersję głównego kawałka napisanego przez Sama Smitha - „Writing's On The Wall” do najnowszego `Bonda` - „Spectre”. Wykonuje ją 23-letni brytyjski wokalista Sam Smith. Kawałek jest trafiony w sedno – nostalgiczny, patetyczny, ale krzepiący i miejscami powodujący gęsią skórkę. Fortepian przeplatany skrzypcami jest typowy dla motywów przewodnich filmów o przygodach Agenta 007.

Sam Smith mówił o wielkiej tremie. Nazwał to wprost – że prawie narobił w gacie w oczekiwaniu na premierę. Przestrzega też, żeby nie oceniać tego kawałka, jak jego poprzednich. Zaznacza, że nie jest to kolejna piosenka POP, mająca podbijać listy przebojów, a muzyczna historia opisująca nowe przygody Bonda. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na wyjaśnienie, czym jest tytułowy napis na ścianie.

Z kolei od poprzedniej części serii(„Skyfall”) Bond popija piwo. Producent trunku co prawda od dłuższego czasu maczał palce w filmach o Agencie 007, ale dopiero przy ostatnim zrobił „coming out”. Również i w „Spectre” będzie sączył chmielowy trunek, co wiązało się z nową kampanią reklamową.

Jej zwieńczeniem jest epicki 90-sekunowy spot. Dziewczynę Bonda gra tam 23-letnia francuska aktorka Zara Prassinot. Oprócz niej i zbirów, goniących Jamesa, zobaczymy również (pośmiertnie) Herve`a Villechaize`a, który w „Człowieku ze złotym pistoletem” grał rolę Nick Nacka, czyli pomocnika Scaramangi – wroga Agenta 007. Nawiązaniem do przeszłości jest też charakterystyczny rzut kapeluszem, który w oryginale wykonał ochroniarza Goldfingera - Odd Job.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 25.09.2015