Bezpłatne wakacje we Włoszech. Wystarczy złożyć wniosek

Planując wakacje we Włoszech zazwyczaj mamy na myśli Sycylię, Sardynię czy popularne miasta takie jak Wenecja albo Florencja. Mało znane regiony postanowiły zawalczyć o swoje i przygotowały wyjątkową ofertę na lato 2020.
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Giuseppe Terrigno (@molise.italy)


Jeszcze kilka tygodni temu wszyscy zastanawiali się jak będą wyglądały tegoroczne wakacje. Planowano kapsuły z pleksiglasu na plażach, systemy rezerwacji i inne rozwiązania rodem z filmów science fiction. Nic takiego jednak się nie wydarzyło, lato nadeszło, a branża turystyczna stara się dostosować do nowej rzeczywistości.

CZYTAJ TAKŻE: ZAPOMNIJ O WAKACJACH POD CEBULĄ. W TYCH KRAJACH JEST TANIEJ NIŻ W POLSCE

Sycylia oferuje vouchery na co trzeci nocleg i darmowe przeloty. Kojarzona z włoską mafią wyspa, to tak silna marka, że turyści przyjadą tam i bez kuszących promocji. W gorszej sytuacji znajdują się mało znane miasta, które do tej pory miały problem z przyciągnięciem odwiedzających, a epidemia koronawirusa stała się gwoździem do trumny ich egzystencji w branży turystycznej.

Na nietypowy pomysł wpadły władze liczącego 600 mieszkańców San Giovanni in Galdo w regionie Molise, które oferują pobyt za darmo. Miasteczko położone jest dwie godziny drogi od Rzymu i Neapolu, a od górskich szlaków oraz plaż dzieli je 40-minutowa podróż. Pomysłodawcy projektu wierzą, że takie działania ożywią turystykę w zapomnianym regionie.Łącznie przygotowano 40 7-dniowych pobytów w terminach od 4 lipca do3 października.

Sonda

Czy skorzystasz z oferty darmowych wakacji we Włoszech?

Z oferty mogą skorzystać wszyscy spoza regionu Molise i nie mają krewnych, którzy tam mieszkają Chęć udziału w pilotażowym programie można zgłosić poprzez wypełnienie formularza, w którym oprócz tradycyjnych danych, trzeba umotywować chęć pobytu w San Giovanni, który należy wysłać na adres: [email protected] Ostatnie wnioski będą rozpatrywane 20 września. Za organizację odpowiada stowarzyszenie Amici del Morruto, na którego stronie można znaleźć szczegółowe informacje.Dodał(a): Adam Barabasz / Instagram Wtorek 23.06.2020