Beyond: Dwie Dusze - gra jak film

Beyond: Dwie Dusze to jedna z bardziej epickich gier na PlayStation - kolejna megaprodkcja Quantic Dream jest jak interaktywny serial czy film. W rolach głównych Willem Dafoe i Ellen Page
beyond.jpg


Tę grę można nazwać interaktywnym serialem. Każdy jej odcinek pochłaniasz z podobnym napięciem, jak w finałowej serii Breaking Bad. To przygodówka przeplatana akcją, w której poznajemy dziewczynę o wieku nieokreślonym, bo podróżujemy przez 15 lat jej życia, skacząc to w przód, to wstecz o kilka wiosen.

Jodi Holmes ma nietypowe umiejętności. A właściwie nietypowego przyjaciela. Aiden to nie do końca opisana i określona siła nadprzyrodzona, która ma swoją duszę, ale i swoje kaprysy. Towarzyszy dziewczynie przez całą historię, co czasem ratuje naszą bohaterkę z opresji, a czasem wyprowadza ją z równowagi. Jodi stara się kontrolować swojego kompana, jednak ten nie zawsze się jej podporządkowuje. Z dwóch tytułowych dusz, to właśnie Aiden jest tą niepokorną jednostką. Nad wszystkim czuwa i stara się zapanować doktor Nathan Hawkins, niejednokrotnie wchodzący w rolę ojca Jodi.

Zadaniem twoim, a co za tym idzie – Jodie, będzie przetrwanie w tym mrocznym przygodowym thrillerze oaz rozgryzienie zagadki drugiej duszy. Oprócz wielu przygód, które przyjdzie ci przeżyć, będzie również akcja. Powalczysz z policjantami, zbirami, duchami, ale natkniesz się też na codzienne problemy jak ugotowanie obiadu dla przystojniaka z pracy, czy nawet zdobycie pieniędzy będąc bezdomną. Odbierzesz nawet poród!Wszystko to w świetnej oprawie graficznej. Animacje przygotowano w technologii motion capture, czyli w sposób bardzo realistyczny. Aktorzy nałożyli na siebie kostiumy naszpikowane elektroniką, która przetworzyła ich naturalne ruchy w efekt cyfrowy. W tym tytule zrobiono to niezwykle dokładnie. Udźwiękowienie gry dodaje grozy i wprowadza w świetny klimat tej produkcji, w końcu za ścieżkę dźwiękową stworzyli Lorne Balfe (zdobywca Grammy), oraz Hans Zimmer (zdobywca Oscara, Złotego Globu i Grammy).

Beyond: Dwie Dusze to epicka gra, która w nadchodzące jesienne wieczory spokojnie może zastąpić ci dobry film. Jej fabuła pocięta jest na epizody, co pozwoliło twórcom wprowadzić ciekawe scenariusze, które nie musiały ze sobą bezpośrednio korespondować. To nadaje grze dynamizmu.

W oryginale Nathana gra Willem Dafoe, a Jodi - Ellen Page. I nie chodzi tu jedynie o użyczenie głosu. Obie postacie wyglądają jak ich żywi odpowiednich. Polską wersję dubbingują Robert Więckiewicz i Małgorzata Socha.  Światowa premiera gry miała miejsce 2 października w Paryżu i nie ustępowała w niczym filmowym eventom - ani w długości czerwonego dywanu, ani w ilości obecnych fotografów.

Beyond: Two Souls / Beyond: Dwie Dusze

Platforma: PS3

Cena: od 199,99 zł.Dodał(a): gianni Wtorek 15.10.2013