Barmani stanęli do boju!

Dobry barman to prawdziwy skarb dla lokalu! Łączy w sobie profesjonalną wiedzę i umiejętności, a jednocześnie otwartą postawę, która ośmiela piwoszy do swobodnej rozmowy. Taki właśnie barman ma szansę na wygraną w ogólnopolskim konkursie wiedzy i umiejętności barmańskich Polish Master Beertender, którego organizatorem jest Pilsner Urquell. Rywalizacja właśnie się rozpoczęła!
Pilsner Urquell
Okazuje się, że to od barmana zależy smak piwa, które podaje. Odpowiednie przygotowanie baru, prawidłowe nachylenie szkła, kąt otwarcia kranu, siła strumienia piwa i dbałość o idealną pianę, to wszystko ma wpływ na jakość i smak trunku. A to tylko niektóre elementy składające się na sztukę prawidłowego serwowania piwa! Polish Master Beertender skutecznie promuje w Polsce piwną kulturę i od lat umożliwia barmanom rozwijanie swoich piwnych pasji i umiejętności. Konkurs dał mi praktyczną wiedzę i zupełnie inne spojrzenie na piwo. Umożliwił poznanie jego świata z wielością gatunków i smaków, a także poznanie ludzi, dla których całe życie to warzenie piwa i dbanie o jego idealny smak. pilsner3.jpgByła to wielka inspiracja oraz impuls do pracy nad sobą i nad poprawą swoich kwalifikacji – mówi Leszek Rochmiński, finalista III edycji PMB.  

Podzielone na cztery etapy barmańskie pojedynki trwają od czerwca do września. Pierwsze eliminacje to testy wiedzy, których wyniki poznamy już na początku lipca. Zakwalifikowani do półfinałów barmani zostaną zaproszeni na warsztaty regionalne  w wybranych miastach w Polsce. Tam sprawdzone zostaną umiejętności praktyczne, które będą podstawą do zakwalifikowania do finału krajowego. Oprócz pojedynków barmańskich w serwowaniu piwa i blind tastingu, odbędą się profesjonalne degustacje piwa, pokazy serowania przez Beertenderów oraz wykłady.

Walka wyłoni najlepszych polskich barmanów, którzy 12 września, podczas wielkiego finału zmierzą się ze sobą o tytuł Polish Master Beertender 2015 i nagrodę główną – 8 000 zł oraz wyjazd do Pilzna. Niech wygra najlepszy! Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.pilsner.pl/pmb.


Dodał(a): CKM.PL/ mat. prasowe Środa 17.06.2015