Barman na własność – Somabar

Gotowy drink poniżej 5 sekund to szybciej niż zdążysz otworzyć butelkę i nalać odpowiednią ilość gorzały. A trzeba ją jeszcze zmieszać z innymi składnikami. Somabar to sprzęt, który stanie się obowiązkowym urządzeniem w kuchni każdego samca – tak jak kuchenka mikrofalowa i ekspres do kawy.
somabar.jpg

Panowie stojący za projektem Somabar lubią koktajle, ale nienawidzą ich przyrządzania i czekania na nie. Dlatego wymyślili ten automat. Sześć pojemników na ulubione ciecze daje mnóstwo możliwości do miksowania ulubionych drinków. Specjalny mechanizm dokładnie wymiesza składniki i wyda perfekcyjny napój. Po każdym z nich maszyna sama się oczyści, by kolejny napój nie miał posmaku poprzedniego. Jeśli nie przyrządzasz akurat wymyślnych koktajli, pojemniki możesz łatwo wyjąć i przechowywać w lodówce, by soki się nie zepsuły, a alkohol był zawsze zimny. Gdy opróżnisz szklane tuby, możesz je włożyć do zmywarki.

Odpowiednia aplikacja na systemy operacyjne Android i iOS umożliwiają wybranie jednego z setek przepisów. Możesz skorzystać z sugestii podanych na podstawie Twoich płynnych zasobów w urządzeniu lub preferencji smakowych. Gdy jakiś trunek będzie się kończył, dostaniesz maszyna upomni się o uzupełnienie zaopatrzenia. Autorskimi recepturami będzie można dzielić się w serwisach społecznościowych.Na chwilę obecną chłopaki mają sprawne, działające prototypy, które mogą być produkowane. Urządzenia chcą drukować w technologii 3D, a fabryki czekają na zielone światło. A właściwie na zakończenie zbiórki na Kickstarterze. Już dostali prawie dwukrotność oczekiwanej kwoty, a do końca akcji jest jeszcze niecały miesiąc. Jest więc pewne, że projekt wejdzie na sklepowe półki. Tak jak polski projekt Barobot, który jest jednak wolniejszy, droższy i większy.

Ale najpierw ci, którzy wsparli panów z Somabar, dostaną swoje urządzenia najszybciej i najtaniej. W lipcu 2015 roku dotrze do nich osobisty barman za równowartość 1 200 złotych. Po akcji na Kickstarterze, sprzęt będzie kosztował około 2 100 złotych. Dolicz około 300 złotych za kuriera.

somabar1.jpg
somabar2.jpg

Dodał(a): gianni Poniedziałek 15.12.2014