Banknot 500 zł

Bój się! Już niedługo w twoim portfelu pojawi się nowy nominał, który może... doprowadzić do krwawych zamieszek na polskich ulicach

NBP_zaprezentowal_banknot_6822143.jpg

Narodowy Bank Polski zaprezentował właśnie nowy banknot o nominale 500 zł, tak więc jeśli jesteś beneficjentem programu Rodzina 500+, to od lutego 2017 r. cała twoja kasa na dziecko zajmie ci znacznie mniej miejsca w portfelu.


Choć feministki od dawna ekscytowały się nieoficjalną informacją, iż na 500-złotówce pojawi się królowa Jadwiga Andegaweńska, to dziś miny sufrażystem zrzedły: banknotu nie ozdobi podobizna kobiety, lecz mężczyzny.
I to nie byle jakiego macho – jest to król Jan III Sobieski, czyli twardziel, który nie tylko lubił porządną wojaczkę (np. konkretne spranie tyłków Turkom pod Wiedniem), jak i erotyczne przygody (na koncie miał zarówno harem złożony z kilkunastu ślicznotek, jak i syfilis).

Rewers nowego banknotu ozdobi grafika przedstawiająca orła oraz pałac w Wilanowie. Autorem projektu jest Andrzej Heidrich, czyli człowiek stojący także za banknotami o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 zł. 

NBP_zaprezentowal_banknot_6822139.jpg

Choć zdaniem Marka Belki, prezesa NBP, wprowadzenie 500-złotówki ma być m. in. odpowiedzią na dobrą sytuację na rynku pracy oraz wzrost gospodarczy, my mamy pewne obawy, iż nowy banknot może przyczynić się do jeszcze większych niepokojów społecznych, niesnasek i sporów w narodzie.

Dlaczego? Chyba każdy z nas ma na koncie podobną sytuację: próbujesz zapłacić w kiosku banknotem dwustuzłotowym, co ze strony sprzedawczyni kończy się tak wielkimi pretensjami, jakbyś co najmniej zabił jej ukochanego chomika.

Wyobraź sobie, w jaki szał wpadną kioskarki na widok klientów z 500-złotówkami w dłoni!

Obawiamy się, iż sprzedawczynie mogą wówczas wyjść na ulice, palić tam opony, ustawiać barykady, bić policję i czynić zniszczenia większe, niż wkurzeni górnicy.


Więcej szczegółów na temat nowego banknotu w tym filmiku:Dodał(a): Michał Jośko/ fot.: NBP Wtorek 07.06.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Emil86 (2016-06-13 14:07:19)
:))) ładny... Jan III Sobieski... uchodźcy teraz będą nas omijać ? :D:D:D Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)