Banany z kokainą w Lidlu

Jak podaje agencja Reuters: "setki kilogramów kokainy znajdowało się w skrzynkach z bananami, które trafiły do sieci supermarketów Lidl w całej Portugalii"

Banany

Podczas gdy w Kanadzie rozdają marihuanę za darmo, w portugalskim Lidlu możesz natknąć się na... kokainę. Wyobraź sobie, że przychodzisz do sklepu po banana, a gratis znajdujesz biały proszek. Kilogramy białego proszku!

Mężczyzna, który robił zakupy w Lidlu w miejscowości Valenca, musiał być bardzo zdziwiony, kiedy w popularnym markecie na stoisku z bananami odkrył złogi kokainy. Najwyraźniej nie był zainteresowany tym luksusowym towarem, bowiem o swoim odkryciu zaraz powiadomił lokalną policję śledczą. Po przeszukaniu kolejnych sklepów sieci, okazało się, że podobne rarytasy można znaleźć aż w siedmiu marketach na północy Portugalii.

Funkcjonariusze skonfiskowali blisko 237 kg narkotyku, pochodzącego z Kolumbii. Przemytnicy najprawdopodobniej chcieli wysłać kokainę do Hiszpanii, ale ktoś popełnił błąd i jedną z palet skierował do Portugalii.

Jak śmieją się internauci, to był po prostu: "kolumbijski tydzień w Lidlu". :)

 


Dodał(a): Jagoda Piątek 04.07.2014