Szkocka z klasą

Poznaj narodowy skarb Szkocji. Dziwnego kraju, w którym faceci chodzą w spódniczkach, a kobiety w spodniach
Ballantines

NAZWA
Markę Ballantine’s stworzył szkocki farmer George Ballantine. Ponieważ uznał, że sam nie da rady wytwarzać tak szlachetnego trunku, wprowadził w tajniki produkcji swojego syna. Od tamtej pory gorzelnia i sposoby produkcji były przekazywane z pokolenia na pokolenie.

ZNAK HERBOWY
Przedstawia szkocką flagę oraz cztery podstawowe składniki niezbędne do produkcji whisky: snop jęczmienia, omszały strumień, alembik oraz dębową beczkę.

DATA ZAŁOŻENIA PIERWSZEGO SKLEPU
George Ballantine pierwszy sklep, w którym sprzedawał własną whisky otworzył w Edynburgu, w 1827 roku. Miał wtedy... 19 lat!

NAZWA PRODUKTU
„Finest” oznacza flagowe dziecko marki Ballantine’s produkowane nieprzerwanie od dokładnie 101 lat. Jest to szlachetna mieszanka 40 rodzajów najlepszych whisky słodowych (single malt) i zbożowych (grain). Wyczuwalne nuty smakowe to czekolada, owoce i przyprawy korzenne.

POŁOŻENIE GORZELNI
Glenburgie to jedna z najstarszych destylarni w Szkocji. Dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi, w którym dojrzewają zboża, Ballantine's ma wyważony i oryginalny smak.

PIECZĘĆ
Tak samo jak w przypadku niektórych win, butelka ozdobiona jest pieczęcią rodziny (GBS oznacza George Ballentine & Son). Tradycja i jakość ponad wszystko!


GOŁY FAKT!
2 butelki whisky Ballantine's sprzedaje się na całym świecie co sekundę

Dodał(a): ckm Środa 07.09.2011