Awans Polski w rankingu szczęścia

Polska awansowała o 11 pozycji. Według raportu dotyczącego szczęścia na świecie, jesteśmy bardziej zadowoleni z życia niż rok temu. Oczywiście zawsze może być lepiej, ale jest się z czego cieszyć.
gl.jpg

W SKRÓCIE:
Co roku powstaje raport dotyczący poziomu szczęścia na świecie. W 2017 najbardziej zadowoleni z życia okazali się Norwedzy. Polska znalazła się na 46 pozycji, tym samym zanotowaliśmy awans o 11 oczek.

PEŁNA WERSJA:
Od 2012 co roku organizacja Sustainable Development Solutions Network (SDSN) działająca przy ONZ przeprowadza ankietę, badająca poziom szczęścia na świecie. W 2017 wzięło w niej udział 155 krajów. Mamy powody do dumy, ponieważ okazało się, że Polacy są bardziej zadowoleni niż w 2016.

Twórcy raportu biorą pod uwagę kilka czynników. Poziom szczęścia oceniają między innymi na podstawie wskaźnika korupcji, długości życia, hojności i wolności w podejmowaniu życiowych decyzji.

W 2017 roku najbardziej szczęśliwym krajem okazała się Norwegia, która w 2016 uplasowała się na czwartej pozycji. Na podium znalazła się jeszcze Dania na drugiej pozycji i Islandia na trzeciej.

Polska niestety nie trafiła nawet do pierwszej dziesiątki. Ba, jesteśmy daleko w tyle, bo zajęliśmy 46 miejsce. Jest to jednak powód do radości, gdyż w poprzednim rankingu byliśmy na 57 pozycji. Skoczyliśmy więc o 11 oczek.
12.jpg
Co roku wyniki rankingu ogłaszane są 20 marca, ponieważ wtedy obchodzimy międzynarodowy dzień szczęścia.

Staliśmy się weselsi pomimo wszystkich politycznych i ekologicznych afer, jakie miały miejsce w ciągu ostatniego roku. Informacja o awansie w rankingu krajów szczęśliwych, jest więc dość zaskakująca.

Rozumiemy jednak taką postawę. W końcu sami zmuszamy się do katorżniczej pracy w redakcji, nie mając niekiedy czasu, żeby spędzić trzy godziny w firmowym jacuzzi, a mimo to zawsze przychodzimy uśmiechnięci i z nowymi grami na konsolę. Swoją drogą ciekawe, na którym miejscu znalazło się San Escobar.Zobacz także: Awans Polski w rankingu FIFA
Dodał(a): Paweł Zieleń Środa 22.03.2017