Asterix i Obelix pożegnali ojca. Odszedł Albert Uderzo

O tych dwóch galach słyszał cały świat. Niestety obiegła go też informacja o śmierci słynnego francuskiego rysownika, twórcy komiksów o przygodach Asteriksa i Obeliksa. Albert Uderzo odszedł w wieku 92 lat.
Projekt bez tytułu (1).png
Rysownik włoskiego pochodzenia zmarł na zawał serca podczas snu. Przebywał wtedy we własnym domu. O jego śmierci poinformowała rodzina, która zapewnia, że przykra wiadomość nie ma nic wspólnego z szalejącym we Francji koronawirusem.Uderzo swoją karierę rozpoczął po II wojnie światowej. Na początku zajmował się przygotowywaniem rysunków do komiksów o przygodach niezwyciężonych galów. Za fabułę odpowiadał wtedy francuski pisarz polskiego pochodzenia Rene Goscinny. Ich współpraca trwała niemal 20 lat, jednak po śmierci scenarzysty, rysownik samodzielnie tworzył cały cykl. W 2011 roku poinformował o odejściu na emeryturę.

ZOBACZ TEŻ: Obsada animowanego remake'u He-Mana

Komiksy o Asteriksie i Obeliksie bardzo szybko stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych francuskich towarów eksportowych. Potwierdzeniem tego są filmy animowane i aktorskie, które także cieszyły się dużą popularnością.

UDA CI SIĘ UŁOŻYĆ PUZZLE Z ASTERIKSEM I OBELIKSEM?

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. wikimedia Środa 25.03.2020