Armia będzie uprawiać marihuanę!

Włoskie Ministerstwo Zdrowia i Obrony podpisały ze sobą porozumienie, z którego wynika, że produkcją marihuany do celów leczniczych zajmie się wojsko

marihuana wojsko

Jeśli myślisz, że we Włoszech hoduje się tylko koper i włoszczyznę, musimy cię wyprowadzić z błędu. Już wkrótce na szeroką skalę powstaną tam nowe plantacje zioła. I to nie byle jakiego, bo konopi indyjskiej! Do celów medycznych rzecz jasna. To efekt porozumienia między Ministerstwem Obrony i Ministerstwem Zdrowia, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu.

Mimo, że marihuana do celów leczniczych we Włoszech jest legalna od 2007 roku, jak do tej pory sprowadzono ją głównie z Holandii. Koszty leczenia tym specyfikiem nie należały więc do najtańszych. Dla przykładu, miesiąc leczenia stwardnienia rozsianego kosztuje jakieś 700 euro. Sytuacja ma się zmienić, gdy ruszy globalna uprawa tych wesołych roślinek.

Co ciekawe, wysiewem i pielęgnacją konopi zajmie się włoska armia. Wojsko będzie produkowało trawkę w specjalnych laboratoriach, które jak do tej pory zajmują się wytwarzaniem leków. Masowa hodowla maryśki ma się rozbuchać w 2015 roku.


Dodał(a): BJ Wtorek 23.09.2014