Aplikacja do idealnego selfie

Może w końcu poprzestaniesz na jednej próbie zamiast kilkudziesięciu, próbując ustrzelić idealne selfie. Powstała aplikacja do korekty zniekształceń twarzy na takich zdjęciach. Ale pamiętaj, że ten algorytm urody Ci nie doda...
idealne-selfie.jpg

Trzaskasz samojebki jak szalony? A może Twoja dziewczyna musi nacisnąć spust migawki 36 razy zanim ruszycie na dalsze zwiedzanie? Naukowiec z Uniwersytetu w Princeton musiał mieć podobny problem albo przykre doświadczenia w tej materii, bo wymyślił aplikację, która naprawi wypaczenia Twojego autoportretu spowodowane niedoskonałością optyki w smartfonie.

Aplikacja jest genialna! Bardzo płynnie `podniesie` lub `opuści` źle ustawioną głowę i skoryguje też zniekształcenia twarzy spowodowane odległością aparatu od facjaty. Przypomnij sobie z jakiej odległości fotograf robi Ci fotę do paszportu, a jaki jest zasięg Twoich rąk. Dystans między soczewką a obiektem uwiecznianym jest kluczowy i gdy jest zbyt mały, może uwydatniać niektóre elementy. Na buzi będzie to np. nos lub szczęka. Albo czoło. Ohar Fried wziął to pod uwagę i udostępnia bardzo proste narzędzie.Pod tym linkiem znajdziesz aplikację, która jest jeszcze testowana i rozwijana, ale juz możesz w niej poprawiać swoje zdjęcia. Kliknij "Upload photo NEW", wgraj selfie, oznacz oboje uszu i czubek głowy, a następnie trzema suwakami napraw swoją twarz. Trochę to dziwne uczucie, gdy widzisz swoją głowę kołyszącą się na boki, a wiesz, że to tylko nieruchome zdjęcie... Ustawiając przełączniki w skrajnych pozycjach zauważysz, że obraz się deformuje na krańcach lica. Autor aplikacji rozwija ją i ma zamiar wyeliminować te mankamenty. Wtedy wszyscy na fotach będziemy wyglądać idealnie, a zanim umówisz się z kimś z Tindera, poprosisz o wysłanie filmiku z ograną na nim głową. W ten sposób sprawdzisz, czy ktoś nie „sfotoszopował” swoich zdjęć. No chyba że Ohar Fried wymyśli coś nowego.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 12.08.2016