Rytuał

Przerażająca opowieść o mrocznych stronach wiary.W roli głównej zdobywca Oscara Anthony Hopkins. Film w reżyserii Mikaela Håfströma, autora doskonałego horroru „1408”. Obowiązkowa pozycja dla miłośników „Egzorcysty”!
Rytuał


Historia opowiedziana w „Rytuale” inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami opisanymi przez włoskiego dziennikarza Matta Baglio, który początkowo chciał napisać artykuł o organizowanych przez Watykan szkoleniach egzorcystów, ale temat wciągnął go tak dalece, że ostatecznie napisał na ten temat książkę.

Niewielu jest ludzi wtajemniczonych w obrzędy egzorcyzmów. Chciałem nie tylko sam je zrozumieć, ale też uchylić rąbka tajemnicy i pokazać je innym. Spotkałem amerykańskiego księdza, ojca Gary’ego Thomasa, który przybył do seminarium Regina Apostolorum w Rzymie, aby pobierać nauki i zostać egzorcystą. Jego doświadczenia zostały wykorzystane przy tworzeniu jednego z bohaterów filmu - Michaela Kovaka – wyjaśnia Matt Baglio.

Michael Kovak (Colin O’Donoghue) po czterech latach nauki w seminarium przeżywa kryzys wiary i postanawia nie przystępować do święceń kapłańskich. Jego przełożony ojciec Matthew (Toby Jones) nie zgadza się z tą decyzją. Kiedy widzi w jaki sposób Michael udziela odpuszczenia grzechów umierającej kobiecie, dochodzi do wniosku, że chłopak jest „urodzonym” księdzem i wysyła go do Rzymu, by wziął udział w szkoleniu egzorcystów.

Na miejscu młody ksiądz poznaje piękną reporterkę Angelinę (Alice Braga) pracującą nad artykułem o egzorcystach. Ich znajomość nie pozostaje niezauważona przez innego księdza – ojca Xaviera (Ciaran Hinds), który wiedząc, że Michael przeżywa kryzys wiary umawia go na spotkanie ze swoim przyjacielem, ekscentrycznym egzorcystą ojcem Lucasem (Anthony Hopkins).

Na miejscu Michael jest świadkiem egzorcyzmów jakie ojciec Lucas przeprowadza na ciężarnej 16-latce, ofierze gwałtu dokonanego przez własnego ojca. Niestety, wszelkie wysiłki księdza kończą się fiaskiem. Mimo wielu prób egzorcyzmy nie przynoszą efektu, a dziewczyna i jej nienarodzone dziecko umierają.

Wkrótce po tych dramatycznych wydarzeniach ojciec Lucas zaczyna zdradzać objawy opętania. Jedyną osobą, która może go ocalić jest Michael. Czy jednak cierpiący na kryzys wiary młody ksiądz jest w stanie pokonać potężnego demona?
Dodał(a): ckm Poniedziałek 10.10.2011

Komentarze

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
vojak_2 (2012-01-16 09:08:49)
@wiktorek06 - bajki? Zgłoś naruszenie
wiktorek06 (2012-01-08 23:22:02)
eeeeeeee bajki i tyle Zgłoś naruszenie
dr Jones (2011-11-29 20:59:21)
Filmu nie widziałem , ale sir A.Hopkins to juz jest jakas reklama , Zgłoś naruszenie
Aleksandra25 (2011-11-14 20:21:14)
Egzorcysta jest najlepszy, fakt Zgłoś naruszenie
MirekRonin (2011-11-12 01:38:24)
CERBER najlepszym filmem jaki był o opętaniu to "Egzorcysta"! Zgłoś naruszenie
CERBER (2011-10-17 19:50:24)
Film nie jest najgorszy Hopkins jak zawsze błyszczy - jednak jak dla mnie filmik mało straszny i bardzo przewidująca fabuła. Tylko przeciętna ocena. Jak dla mnie najlepszym filmem jaki wyszedł o opętaniu to "Egzorcyzmy Emili Rose" Zgłoś naruszenie
Komentarze (6)