Andrzej Duda został TikTokerem. Namawia młodzież do wzięcia udziału w turnieju

Prezydent założył konto na TikToku. W pierwszym nagraniu skierowanym do młodzieży namawia do wzięcia udziału w turnieju e-sportowym.
Duda TikTok.png

Choć dzisiejsza młodzież częściej patrzy w ekran (smartfonu, komputera, tabletu), niż uprawia jakikolwiek sport, w obliczu kwarantanny każdy może zatęsknić za aktywnością na świeżym powietrzu.

Niestety na legalną możliwość swobodnego wyjścia z domu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Dla tych najbardziej niecierpliwych prezydent we współpracy z ministerstwem cyfryzacji przygotował alternatywę w postaci rozgrywek e-sportowych.

ZOBACZ TEŻ: Nie możesz wyjść z domu? Zbuduj w nim własne imperium

“Wiadomo, że teraz ciężko się uczycie, ale potrzebny jest też sport. E-sport. Zapraszam was do turnieju Grarantanna Cup organizowanego wspólnie z ministerstwem cyfryzacji” – mówi prezydent podczas swojego debiutu na TikToku.


Grarantanna Cup to przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują” – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.W turnieju pojawią się takie tytuły jak: FIFA20, CS:GO, League of Legends, czy Brawl Stars.

Prezydent już sobie przypomniał, jak to jest być młodzieniaszkiem, więc teraz powinien zająć się istotnymi sprawami. W końcu cały kraj cierpi z powodu pandemii, przedsiębiorcy tracą biznesy, ludzie są zwalniani z pracy, a służba zdrowia sama potrzebuje ozdrowienia. Czas wziąć się w garść i zacząć poważną politykę.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Twitter Wtorek 31.03.2020