Android zaczął pracę w galerii handlowej

Scenariusze filmów science fiction o wspólnym życiu robotów i ludzi już wkrótce mogą się ziścić. W japońskim centrum handlowym pracę rozpoczął bowiem pierwszy android. Maszyna wygląda i zachowuje się niemalże jak prawdziwa kobieta!

wee.jpeg

W jednej z ekskluzywnych galerii handlowych (mieszczącej się w Tokio "Mitsukoshi") pracę zaczął pierwszy android. Robot to dzieło Toshiby. Nazywa się Aiko Chihira, wygląda niemalże jak prawdziwa kobieta i jest zaprogramowany tak, by zachowywać się jak wymarzony pracownik, czyli sympatycznie i usłużnie. Maszyna nie tylko wygląda jak człowiek, ale także zachowuje się tak jak ludzie: wyraża emocje, gestykuluje, mruga, kłania się oraz porusza ustami, kiedy się wypowiada. 

Zadaniem androida jest witanie ludzi i udzielanie im informacji. Jak na razie, robot posługuje się jedynie językiem japońskim, ale twórcy nie wykluczają zaprogramowania mu również innych języków (w tym nawet migowego)! Niestety póki co nie jest jeszcze możliwe przeprowadzenie z nim pełnowartościowej konwersacji.

Co ciekawe, maszyna zastąpiła na swoim stanowisku prawdziwego człowieka. Znając Japończyków, można więc się spodziewać, że niedługo androidy zastąpią im żony. O dziwo, widzimy w tym kilka zalet. Po pierwsze, robot nigdy się nie kłóci i nie ma zawsze racji, po drugie, robota nigdy nie boli głowa, aż wreszcie - po trzecie, robot nigdy nie będzie zazdrosny, za to zawsze będzie wierny, miły i posłuszny!Dodał(a): Bartosz Joda, fot. cdn.nextshark.com Poniedziałek 01.06.2015