Amerykański Bimber

Dobry bimber może być powodem do dumy!
amerykanski bimber .jpgPOCHODZENIE
Junior Johnson’s Midnight Moon to produkt firmy Piemont Distillers, która reklamuje się jako „jedyna legalna destylarnia w Karolinie Północnej”. Mieści się w starym dworcu kolejowym miasteczka Madison.

TRADYCJA
Karolina Północna znana była w Stanach jako miejsce wyjątkowo intensywnej działalności bimbrowników. Dla ich spadkobierców, legalnych producentów, jest to dziś godny podkreślania powód do dumy.

ZAWARTOŚĆ
Zacne 40 procent alkoholu stworzonego na bazie zbożowego spirytusu. Ma pobudzać fantazję i dostarczać niezapomnianych przeżyć.

METODA
Opaska na szyjce butelki informuje, że we wnętrzu znajdziesz płyn trzykrotnie destylowany. Dodajmy, że dzieje się to w alembikach miedzianych, a w destylarni pracuje się w staromodny ręczny sposób.

JAKOŚĆ
Łagodniejszy od wódki, lepszy od whisky – tak trunek swojego imienia zachwala Junior Johnson...

JUNIOR JOHNSON
Legendarny kierowca formuły NASCAR, zwycięzca 50 wyścigów, potem szef słynnej stajni wyścigowej. Jego rodzina zajmowała się pędzeniem bimbru, więc kiedy firma Piemont Distillers zaproponowała mu udziały i stworzenie własnego trunku, zgodził się zachwycony.

PRZEZNACZENIE
Wbrew rysunkowi na etykiecie nie jest to energetyzer dla kierowców, a w każdym razie nie wtedy, kiedy chcą siąść za kółkiem.
Dodał(a): CKM Środa 14.11.2012