Amerykanie palą e-papierosy o smaku leków, w tym – viagry

Wady? Leki w postaci liquidów do e-papierosów też działają. I to zdecydowanie silniej niż zwykłe. Np. palenie viagry może sprawić, że erekcja potrwa dwa dni.
v.jpg

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) alarmuje: palenie (tzw. vapowanie) e-papierosów przybrało w USA rozmiary epidemii. Ludzie nie tylko więc ćmią je na potęgę, ale i co trochę eksperymentują z nowymi smakami wkładów (tzw. liquidów) do e-fajek.

Wraz z internetową modą na jedzenie kapsułek do prania Tide Pod przyszła moda na liquidy o smaku rzeczonych kapsułek. Teraz z kolei ulubionymi smakami Amerykanów są „smaki apteki”. Tak, oznacza to dokładnie to, na co wygląda: liquidy z dodatkiem różnych leków. Jednym z najpopularniejszych jest zaś ten o smaku viagry czy cialis (lek mający w składzie tadalafil, związek działający tak samo jak ten w viagrze – red.).

Problem z liquidami o „smaku” viagry jest na tyle poważny, że zwróciła na niego uwagę nawet wspomniana FDA. W wyniku jej interwencji zlikwidowano już jedną z internetowych ofert sprzedaży takich liquidów, jednak mimo to na rynku wciąż istnieje zapotrzebowanie na tego typu wkłady do e-fajek. Innym popularnym lekiem aplikowanym do liquidów jest np. Rimonabant stosowany w leczeniu otyłości, zakazany jednak ze względu na to, że wywoływał problemy psychiczne. 

Screenshot_2018-10-17 FDA Tobacco on Twitter.png

Co gorsze, Amerykanie stosują wspomniane medykamenty w takiej formie jako regularny sposób ich zażywania, mający przynieść żądane skutki. Tymczasem jak podkreśla FDA jest to tak samo nieefektywne, jak niebezpieczne. Więc raczej nie próbujcie powielać tych pomysłów na własną rękę.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Środa 17.10.2018