Alkohol na zdrowie

Lekarze z Tychów, jako pierwsi w Europie, przeprowadzili zabieg obniżania ciśnienia wprowadzając do tętnic... alkohol. Jak się okazuje, 98% trunek może być zbawienny dla zdrowia!

shutterstock_133038836.jpg

Nie od dziś wiadomo, że alkohol może pomagać w leczeniu niektórych schorzeń. Zabieg, który przeprowadzili lekarze w Tychach jest jednak rewolucyjny. Specjaliści pomogli kobiecie chorej na nadciśnienie, wprowadzając do jej tętnic 98% alkohol. Tzw. metodę Peregrine stosuje się na świecie już od jakiegoś czasu. W Europie był to jednak pierwszy zabieg tego rodzaju!

56-letnia pacjentka z wysokim ciśnieniem tętniczym walczyła od 10 lat. Przez ten czas chora próbowała niemalże wszystkiego, ale żadne leki nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. W końcu lekarze zdecydowali się na metodę przełomową - do tętnic nerkowych kobiety wprowadzono stężony 98% alkohol.

Jak on działa? "Powoduje całkowite przerwanie przewodnictwa nerwowego i automatyczny spadek ciśnienia tętniczego" - tłumaczy dr Krzysztof Milewski, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego AHP.

Pacjentka ma się dobrze i została wypisana do domu. "Na zdrowie" nabrało właśnie dosłownego znaczenia!


Dodał(a): BJ Niedziela 12.10.2014