Alkohol chroni serce

Piwo jest zdrowe. Wiedzieliśmy to od dawna. Rozsądne spożywanie alkoholu powoduje, że zmniejsza się ryzyko chorób serca i wzrasta poziom zdrowego cholesterolu.

gl.jpg


W SKRÓCIE:

Brytyjscy naukowcy odkryli związek między piciem alkoholu a 12 rodzajami dolegliwości sercowych. Jak się okazało, osoby, które spożywają napoje wyskokowe w umiarkowanych ilościach rzadziej doznają między innymi udarów mózgu.

PEŁNA WERSJA:
Naukowcy Uniwersytetu Cambridge i University College London zebrali dokumentację medyczne 1,93 miliona Brytyjczyków z dolegliwościami serca. Historie chorób porównali z nawykami poszczególnych osób dotyczących spożywania alkoholu.

Badane osoby podzielono na trzy grupy. Abstynentów, kiedyś pijących i pijących okazjonalnie. Okazało się, że pacjenci, którzy sporadycznie, ale regularnie spożywali alkohol, mieli mniejsze szanse na rozwój poważnych chorób serca i układu krążenia.

Naukowcy odkryli zależność między piciem alkoholu, a 12 dolegliwościami serca. Osoby spożywające napoje wyskokowe w umiarkowanych ilościach rzadziej doznawały między innymi zawałów, tętniaka brzusznego, choroby tętnic i udaru mózgu, niż te, które stroniły od procentów, lub zbyt często bywały w stanie nietrzeźwości.
1.jpg
Doktor Steven Bell wyjaśnił, że z biologicznego punktu widzenia, osoby pijące okazjonalnie, mają niższą skłonność do stanów zapalnych i wyższy poziom dobrego cholesterolu.

W badaniach nie wzięto pod uwagę wielu innych czynników wpływających na zdrowie, takich jak tryb życia pacjenta. Zwracają na to uwagę sami naukowcy. Dlatego wstrzymaj się z dodaniem chmielowego napoju do swojej codziennej diety.

Jednostka alkoholu to osiem gramów czystego spirytusu, tyle zawarte jest w 250 mililitrach piwa. Umiarkowane picie oznacza spożywanie nie więcej niż 14 takich dawek tygodniowo.

W prostym przeliczeniu wychodzi na to, że powinno się pić pół litra piwa dziennie, czyli jedną butelkę. Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość. Będziemy żyć wiecznie, bo w każdy weekend wyrabiamy normę na kilka lat.Dodał(a): Paweł Zieleń Poniedziałek 27.03.2017