„Akademia Policyjna” wraca - powstanie kolejna część kultowej komedii

Wszyscy wielbiciele lat 80. mogą zakrzyknąć gromkie: huraaaaa!
7dd6c24a94bddb86c7135326ba9f.1000.jpg

Albo oficer Carey Mahoney znów robi sobie jaja, albo to dzieje się naprawdę. Aktor serii z lat 80. Steve Guttenberg, który w „Akademii Policyjnej” grał Mahoneya w kultowej komedii i wielu jej kolejnych częściach, potwierdził plotki na Twitterze.

Pewien fan zapytał, czy nowy film zostanie nakręcony w Londynie. Guttenberg odpowiedział: „... nadchodzi kolejna „Akademia policyjna”. Nie ma szczegółów, ale film jest w przygotowaniu!”.

Powrót do lat 80.

Franczyza rozpoczęła się w 1984 roku, od zdecydowanie sprośnej oryginalnej „Akademii Policyjnej”. Fabuła podążała za losami grupy odlotowych rekrutów i ich przełożonego, komendanta Erica Lassarda, granego przez zmarłego Georga Gaynesa.

Po filmie akcje Guttenberga w Hollywood radykalnie wzrosły. Sława zaprowadziła aktora do zagrania głównych ról w innych filmach, które odniosły sukces finansowy, jak „Three Men and a Baby and Cocoon”. Film uczynił gwiazdy także z innych, w tym ze specjalisty od efektów dźwiękowych Michaela Winslowa, przyszłą aktorkę „Seksu w wielkim mieście” Kim Cattrall, czy reżysera i komika Bobcata Goldthwaita.

Porażka siódemki

Ostatnia część serii: „Akademia Policyjna 7: Misja w Moskwie”, trafiła do kin w 1994 roku. Film został totalnie odrzucony przez publiczność. Zarobił żałosne 126 tys. dolarów.

Kogo z bohaterów możemy spodziewać się w ósmej części? Z oryginalnej obsady pozostali tylko Jones (Wislow), Lassard (Gaynes), Tackleberry (Graf) i kapitan Harris (Bailey). Część aktorów już nie żyje, trzeba by wszystko wymyślić od nowa. Czy projekt ma szansę powodzenia? Wszak sentymenty sprzedają się doskonale, a przykładów na to jest aż nadto.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Środa 05.09.2018