AeroVelo "ETA" - najszybszy rower świata

Co ty na to, że rekord świata w najszybszej jeździe na rowerze wynosi ponad... 137 km/h? Ta zawrotna prędkość została ustanowiona dzięki AeroVelo "ETA" - innowacyjnemu rowerowi, który mimo nietypowego wyglądu, napędzany jest bardzo typowo - za pomocą siły mięśni człowieka!

454t45t5trgrtgtgtgrtg.png

AeroVelo "ETA" to najszybszy rower świata, który potrafi osiągnąć rekordową prędkość 85,71 mil/h (czyli ponad 137 km/h)! Oszałamiający wynik, o którym mowa, został ustanowiony na innowacyjnej maszynie przez niejakiego Todda Reicherta w trakcie zawodów World Human Powered Speed Challenge. Co ciekawe, pobito tym samym poprzedni rekord, który również osiągnięto na tym samym jednośladzie.

  

Choć "ETA" wygląda jak aerodynamiczna kapsuła, pod względem technicznym jest stu procentowym rowerem napędzanym jedynie siłą ludzkich mięśni. Oto, jak wygląda od środka:

AeroVelo-cycling-ETA-Speedbike-3.jpg
I jeszcze jedno! Firma, która stworzyła tego demona prędkości ma zamiar wciąż przekraczać kolejne granice. Producenci "ETA" zapowiadają, że niedługo rozpędzą maszynę do 100 mil/h (czyli ponad 160 km/h)!Źródło: Popularmechanics.com


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Wtorek 22.09.2015