ABSOLUT Shake It Up 2015

A myśmy tam byli i to co barmani wymyśli, tośmy pili – bo takie było nasze zadanie zawodowe na najlepszej imprezie barmańskiej ABSOLUT Shake It Up 2015!
absolut3SG.jpg
Absolut Shake It Up 2015 – to już piąta edycja dużego programu edukacyjnego Wyborowa Pernod Ricard. Pod parasolem marki Absolut Vodka barmani z całej Polski mieli okazję spotkać najlepszych ekspertów z całego świata, wziąć udział w rozbudowanych warsztatach edukacyjnych, sprawdzić się w teorii wiedzy oraz praktyce barmańskiej. Dotychczas w ramach platformy Shake It Up przez cztery lata spotkało się ponad 600 barmanów z całego kraju.


W tym roku organizator zdecydował się na włączenie Absolut Shake It Up do globalnego konkursu Absolut Invite. Dlatego zwycięzcy Shake It Up 2015 w nagrodę dostaną szansę zmierzenia się z najlepszymi barmanami z całego świata podczas globalnych finałów Absolut Invite w Szwecji wiosną 2016.

Shake It Up od tegorocznej piątej edycji staje się – w swojej części konkursowej – konkursem dla duetów czy tez zespołów barmańskich. Absolut głęboko wierzy, że siła barmaństwa leży w sile indywidualności, które tworzą zespoły. Stąd decyzja o stworzeniu dużego programu edukacyjnego oraz konkursu dla zespołów barmańskich. Całość w duchu Absolut Invite.


W czasie finału zostało ocenionych 25 zespołów barmańskich! Wyboru dokonała komisja, w skład której weszli zwycięzcy z ubiegłych lat: Maciek Szymański oraz Kacper Parchotiuk, a także Jacek Sosin i Maciek Starosolski.


Podczas finałów oprócz programu edukacyjnego dla barmanów, przygotowano cztery zadania barmańskie do wykonania. Tę część oceniało 5-osobowe jury. W gronie ekspertów – jak zawsze z najwyższej półki - znalazł się między innymi jeden z najwybitniejszych konsultantów branży, twórca unikalnej linii Absolut Craft – Nick Strangeway oraz Radek Wieczorek – Polak o międzynarodowej sławie barmańskiej. Podczas finału objęli oni pieczę nad wszystkimi zespołami, żeby przekazać im swoje bogate umiejętności oraz międzynarodowe doświadczenie miksologiczne.

Shake It Up i Absolut Invite 2015 – po raz pierwszy razem w Polsce było świetną imprezą dedykowaną polskim barmanom, która dała szansę na zmierzenie się z najlepszymi z branży tak na arenie lokalnej, jak i międzynarodowej.

Tegoroczną edycję wygrał znakomity duet: Patryk Kowalski i Emil Oponowic, którzy także są twórcami własnego projektu barmańskiego Woda Ognista. Cenne zwycięstwo zawdzięczają między innymi 10-letniemu doświadczeniu w branży i znakomitej postawie w konkurencjach, w których musieli wziąć udział w czasie Shake It Up. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami w 6 różnych konkurencjach, zadaniach barmańskich. Od testu z wiedzy, przez test sensoryczny wódek smakowych, tzw set up stacji barmańskie , kreatywna mixologia aż po realizacje zamówienia 6 różnych koktajli w jak najkrótszym czasie – tzw. Multiple Order.

Dodatkowo Patryk z Emilem musieli udowodnić, że nie tylko w pracy barmańskiej są świetni ale też, że potrafią współpracować w innych dziedzinach – np. poskładać krzesła z IKEA :)

Zdaniem Patryka Kowalskiego i Emila Oponowicza: Absolut Shake It Up był dla nas świetną przygodą. Najbardziej podobała nam się idea promowania pracy zespołowej i zgrania razem jakości z szybkością. Zadania były ciekawie ułożone, zespoły biorące udział w konkursie dobrze przygotowane a warsztaty bardzo inspirujące. Shake It Up to niezwykły mix którego powinien spróbować każdy barman w Polsce!

Nagrodę dziennikarzy zdobyli Karol Rychlewicz i Marek Datkun

Więcej aktualnych informacji, filmów, zdjęć i wspomnień, a także sylwetki jurorów znajdziecie na dedykowanym fan page'u Shake It Up


Dodał(a): CKM.PL Piątek 27.11.2015