Abonament RTV będzie doliczany do podatku

Rząd wymyślił nowy sposób na ściąganie opłaty abonamentowej. Danina będzie doliczana do PIT-u, a może wynieść nawet 8 zł. Projekt jest już gotowy i niedługo prawdopodobnie wejdzie w życie, ku niezadowoleniu większości Polaków.
abon.jpg

O tym, że nowy projekt ustawy abonamentowej jest już gotowy, poinformował wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Teraz już każdy zapłaci za korzystanie ze sprzętu RTV, bo według przepisów odpowiednia kwota będzie doliczana do składki PIT, albo KRUS. Danina ma wynosić od 6 do 8 zł miesięcznie.

Wysokość kwoty, jaką będziemy musieli uiszczać, jest zależna od wielu, różnych czynników. Między innymi od tego jak duża jest grupa osób zwolnionych z obowiązku wnoszenia opłaty. Dodatkowo resort zaznacza, że suma będzie tak ustalona, aby wpływ do budżetu z abonamentu nie przekraczał 3 mld zł rocznie, bo takie są wymogi Unii Europejskiej.

Nowy projekt prawdopodobnie zostanie złożony do Sejmu jesienią 2017 roku, a przepisy zaczną obowiązywać od początku 2019 roku. Tymczasem w sejmowej komisji kultury i środków przekazu spoczywa nowelizacja dotychczasowej ustawy abonamentowej, według której dostawcy płatnej telewizji, sieci kablowych i platform cyfrowych, będą musieli podawać dane swoich klientów Poczcie Polskiej.

Politycy nigdy nie przestaną nas zadziwiać nowymi pomysłami na wywoływanie oburzenia publicznego. Pamiętaj jednak, że na szczęście nie będziesz musiał opłacać abonamentu, jeśli twoim jedynym źródłem informacji i rozrywki będzie nasz portal.

ZOBACZ GALERIĘ POLSKI ZBYT GORĄCEJ DLA BRYTYJSKIEJ TELEWIZJI

Dodał(a): Paweł Zieleń Piątek 14.07.2017