99-latka ukończyła gimnazjum

Chciałbyś grać na gitarze? Myślisz o podróży dookoła świata? A może pragniesz nauczyć się jakiegoś obcego języka? 99-letnia mieszkanka Sardynii - Francesca Careddu udowadnia, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń!

shutterstock_53565316.jpgJeśli wiele razy pragnąłeś jakiś rzeczy, ale wydawało ci się, że jesteś za stary, żeby je osiągnąć, niech sędziwa Włoszka - Francesca Careddu będzie dla ciebie wzorem i inspiracją. 99-letnia mieszkanka Sardynii właśnie ukończyła gimnazjum, spełniając tym samym swoje największe marzenie.

Francesca od zawsze chciała się uczyć, jednak będąc nastolatką zamiast tego musiała pracować w rodzinnym gospodarstwie przy zbiorze oliwek. Trafić do szkoły po tylu latach życia na pewno nie było jej łatwo, ale sympatyczna staruszka uznała, że czas najwyższy, by wreszcie to zrobić. Lokalne media były pod wrażeniem, że nie zniechęciła jej ogromna różnica wieku między nią, a jej "kolegami" ze szkolnej ławki oraz problemy zdrowotne (z powodów kłopotu ze wzrokiem, na ostatecznym egzaminie wypracowanie z włoskiego staruszka musiała dyktować nauczycielowi).

Jak się okazuje, na zdobycie wykształcenia nigdy nie jest za późno. Francesca celująco zdała egzaminy i odebrała upragniony dyplom. Dzieci, które wraz z nią kończyły szkołę, są od niej młodsze o całe 85 (!) lat.


Dodał(a): BJ, fot. FameFlynet Wtorek 01.07.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)