90. urodziny na skrzydle samolotu

Pochodzący z Groby John Weston postanowił w nietypowy sposób uczcić swoje 90-te urodziny. Mężczyzna przeleciał się na skrzydle samolotu

samolot urodzinyWeteran brytyjskiej eskadry lotniczej - John Weston udowodnił, że sędziwy wiek nie musi być przeszkodą w spełnianiu marzeń oraz odbierać nam przyjemności z życia. W swoje 90-te urodziny mężczyzna postanowił... przelecieć się na skrzydle samolotu! Najpierw musiał jednak zrzucić 6 kilogramów w celach bezpieczeństwa. To się nazywa determinacja!

Klasyczny Boeing-Stearman z 1942 wzniósł się na wysokość 152 metrów i krążył w powietrzu przez 15 minut. Staruszek był w tym czasie przymocowany na środku górnego skrzydła. Spektakularną akcję mogli przez cały czas obserwować goście aerodromu Wickenby w Lincolnshire.

"Tam na górze jest bardzo wietrznie" - stwierdził beztrosko John zaraz po lądowaniu. 

Co ciekawe, mężczyzna nie tylko zrobił sobie wielką przyjemność oglądając ziemię ze skrzydła maszyny, ale przy okazji wsparł także osoby cierpiące na Alzheimera. Jego wyczyn był bowiem elementem akcji charytatywnej, której fundusze trafiły do fundacji "Alzheimer Society". Mężczyzna chciał tym sposobem uczcić pamięć swojej zmarłej na to samo schorzenie żony.

Każdy z nas życzyłby sobie takiej kondycji i chartu ducha na stare lata! Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Czwartek 13.08.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)