8 oznak, że jesteś mądrzejszy niż inni

Masz kota, palisz papierosy, masz rodzeństwo? Jak się okazuje, te kwestie świadczą o inteligencji człowieka. Nie oznacza to jednak, że jeśli zaadoptujesz jakiegoś dachowca ze schroniska albo wypalisz blanta, staniesz się mądrzejszy od innych.
8-oznak-otwrackie.jpg

Mike Nudelman z serwisu Business Insider skomponował ciekawą grafikę w oparciu o różne badania, głównie amerykańskich naukowców. Być może tym razem uwierzysz jajogłowym, bo okaże się, że zakwalifikowali Cię do bardziej inteligentnych od innych. Wszystkie badania wymienione są na dole grafiki.

JESTEŚ NAJSTARSZYM DZIECKIEM
Najstarsze rodzeństwo jest zazwyczaj mądrzejsze, ale nie ze względu na genetykę. Badanie z 2007 roku wskazuje kwestie psychologiczne oraz relacje i interakcje między członkami rodziny.

CHODZIŁEŚ NA LEKCJE MUZYKI
Badanie z 2011 roku dowodzi, że inteligencja werbalna dzieci w wieku 4-6 lat rosła po miesiącu brania lekcji muzyki.

NIE PALISZ PAPIEROSÓW

Izraelskie badanie z 2010 roku przeprowadzone na 20 000 młodych mężczyzn w wieku 18-21 lat wykazało, że palacze mieli IQ równe 94, a niepalący 101.

JESTEŚ SZCZUPŁY

Zdrowe ciało kojarzone jest ze zdrowym umysłem. Francuskie badania z 2006 roku odkryły, że otyli ochotnicy przypominali sobie 44% wyrazów w teście zasobu słownego, podczas gdy ich szczuplejsi koledzy już 56%.

JESTEŚ MAŃKUTEM
Najnowsze badania łączą leworęcznych z myśleniem dywergencyjnym – formy kreatywności, w której wychodząc od poszlaki, wpadasz na nowe rozwiązania.

ZAŻYWAŁEŚ REKREACYJNIE
Badanie z 2012 roku znalazło połączenie między wysokim IQ w dzieciństwie, a zażywaniem narkotyków w dorosłości. To sugeruje zależność między wyższą inteligencją, a dopuszczaniem się szkodliwych zachowań.

MASZ KOTA
W 2014 roku badacze odkryli, że „psiarze” są bardziej towarzyscy, a „kociarze” bardziej inteligentni. Najprawdopodobniej to dlatego, że bardziej zamknięci w sobie właściciele zwierzaków szukają bardziej intelektualnych pasji.

JESTEŚ WYSOKI
Naukowcy z Princeton zauważyli, że dzieci do trzeciego roku życia – zanim nauczanie na to wpłynęło – i przez dalszy okres, wyżsi lepiej wypadali w testach poznawczych (logiczne myślenie, podzielność uwagi, orientacja przestrzenna, przewidywanie, pamięć, szybkość pracy).

8-oznak-inteligencji.jpg

Dodał(a): Paweł Jaśkowski / graf.: Business Insider Piątek 26.02.2016