7 oznak bycia geniuszem

Tych siedem cech charakteryzuje geniuszy. Sprawdź czy należysz do elity tego świata.
1.jpg

Być może myślisz, że są ludzie mądrzejsi od ciebie. Mimo to bardzo prawdopodobne jest, że jesteś prawdziwym geniuszem. Portal Elite Daily przeanalizował cechy i nawyki osób o ponadprzeciętnej inteligencji. Wybrano siedem najpopularniejszych zachowań. Jeśli robisz to co oni, powinieneś poprosić szefa o podwyżkę, bo jesteś większym erudytą niż się spodziewałeś.

1. Niezaspokojona ciekawość

Geniusze z natury są bardzo ciekawskimi osobami. Bez przerwy w ich głowach rodzą się pytania, na które poszukują odpowiedzi. Jeśli więc ciągle szperasz w internecie czytając strony takie jak CKM.pl, albo lubisz eksperymentować, chociażby w kuchni to prawdopodobnie masz wysokie IQ.   

2. Mówisz do siebie
Jeśli ludzie zwracają ci uwagę, że mówisz sam do siebie, nie przejmuj się. Twój umysł bez przerwy działa na najwyższych obrotach i przerabia w kółko różne problemy, czy możliwe scenariusze nadchodzących wydarzeń. Z powodu nadmiaru informacji zaczynasz mruczeć coś pod nosem.
4.jpg

Sonda

Co do ciebie pasuje?

3. Bez przerwy coś czytasz

Badania czytelnictwa w Polsce nie napawają optymizmem. Jeśli jednak twoje półki uginają się pod ciężarem książek i masz obsesję na punkcie czytania, to możesz być geniuszem. Twoje preferencje są bez znaczenia. Ludzie o ponadprzeciętnej inteligencji sięgają po tytuły albo z jednego gatunku, albo wszystko co wpadnie im w ręce, bez względu na temat.

4. Lubisz gry logiczne i krzyżówki
Bez przerwy wystawiasz swoją inteligencję na próbę, sięgając po krzyżówki, sudoku, albo różnego rodzaju quizy? To masz wspólną cechę z wieloma geniuszami, którzy spędzają bądź spędzali całe dnie próbując rozwiązywać zagadki. Sięgali po gry logiczne, tak często jak inni sprawdzają swoje konta na mediach społecznościowych.

5. Jesteś zapominalski

To nie jest wada. Po prostu masz ważniejsze rzeczy na głowie, niż pamiętanie gdzie zostawiłeś kluczyki do samochodu. Geniusze przeciążają swoje umysły nowymi pomysłami i myśleniem o projektach, w które są zaangażowani.

6. Masz mroczną przeszłość
To nie jest fikcja wymyślona przez reżyserów i pisarzy opowiadających o inteligentnych ludziach w szponach nałogu. Geniusze często potrzebują kopa pod postacią lżejszych albo cięższych używek. Oczywiście jest to bardzo niezdrowe, ale jeśli kiedyś miałeś problem na przykład z alkoholem, czy narkotykami to wiedz, że wiele mądrych osób również się z tym zmagało.
3.jpg
7. Ciągle się martwisz
Mówi się, że tylko głupcy są czegoś pewni. Geniusze zawsze są pełni wątpliwości i często nie wierzą we własne zdolności, możliwości i obawiają się o przyszłość. Wszystko co robią muszą sprawdzić wielokrotnie, a na koniec i tak nie są zadowoleni z efektu i myślą co mogliby poprawić.

Czy któraś z tych cech do ciebie pasuje? Jeśli tak to może jesteś kolejnym Einsteinem i powinieneś zająć się na przykład fizyką kwantową, zamiast siedzieć w biurze.   
Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 27.04.2017